Zavřít reklamu

První letošní Keynote nebude zaměřená jen na hardwarové produkty, ale i na nové služby. Právě služby mají totiž být podle mnoha analytiků pro Apple v budoucnu jedním z nejdůležitějších, ne-li nejdůležitějším zdrojem příjmů. Není se tak čemu divit, že chce jejich nabídku kalifornský gigant co nejvíce rozšířit a svým zákazníkům nabídnout vše, po čem jen touží. Po hudební streamovací službě se tak proto chystá představit filmovou a novinovou streamovací službu. Minimálně první jmenovaná však zřejmě zprvu přílišnou kvalitou oplývat nebude. 

Apple již řadu měsíců pracuje na vlastních pořadech, kterými by rád své uživatele zaujal a přiměl je tak k využívání jeho služby. Tyto pořady pak měla dle dostupných informací doplnit celá řada převzatého obsahu od konkurence, díky které měla být nabídka Applu skutečně pestrá. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že by se mohli na jablečné platformě objevit i legendární Přátelé, kteří mají po celém světě obrovské množství fanoušků. Z toho však nakonec sešlo. A jak se zdá, sešlo i se záměru zaplnit službu co nejvíce originálním obsahem. Agentuře Bloomberg se totiž podařilo zjistit, že zprvu by měla jablečná služba nabízet z velké části obsah převzatý od partnerů. Originální tvorba Applu pak do ní má přibývat později. Přesný časový harmonogram je ale v tuto chvíli ve hvězdách, byť se má Apple dle Bloombergu snažit vlastní obsah dostat na svou platformu co nejdříve. 

Originální pořady od Applu bychom mohli v budoucnu sledovat třeba na takové Apple TV:

Kreditka od Applu? Proč ne

Bloomberg kromě zjištění zajímavých, leč neveselých detailů ohledně streamovací videoslužby, potvrzuje i chystané představení “Netflixu pro časopisy a noviny”, který bude integrován v Apple News a bude fungovat na bázi předplatného. Služby by se měly prodávat odděleně, ale je údajně možné, že Apple koketuje s myšlenkou zavedení balíčků služeb, které bude možné získat za zvýhodněnou cenu. Kromě těchto dvou služeb se pak máme připravit i na představení vlastní kreditní karty, která by měla nabízet řadu výhod v čele s cashbackem. Je ale více než pravděpodobné, že si tuto věc v České republice neužijeme, stejně jako tomu je u Apple Pay Cash.

Pokud se zprávy Bloombergu potvrdí, start streamovací videoslužby Applu by nemusel být zrovna dvakrát růžový. Je totiž prakticky jasné, že to jsou právě originální pořady, na kterých bude Apple chtít celou službu postavit a jejich absence se tak logicky na její oblibě podepíše. Tak či tak budeme mít jasno už po 25. březnu, kdy Apple své jarní novinky světu představí. Snad tedy nebude po konci Keynote převládat zklamání. 

Apple TV ovladac

Související články

Dnes nejčtenější