Zavřít reklamu

Poznámky používají snad všichni uživatelé produktů od Applu. Někteří si do nich zapisují svůj nákup, jiní zase různé poznatky a myšlenky. Občas se ale stane, že se uvnitř poznámky mohou nacházet nějaké citlivé údaje. Někteří uživatelé si do poznámek píší i nějaké přístupové údaje, což není úplně vhodné. Citlivé údaje by za každou cenu měly zůstat jen a jen pro vaše oči. Naštěstí i na tohle v jablečné společnosti mysleli. Poznámky v macOS si totiž můžete vcelku jednoduše uzamknout, podobně jako tomu je v iOS. Po uzamknutí poznámky bude nutné pro její odemčení vždy zadat nastavené heslo. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak v macOS uzamknout poznámky

Nejdříve je samozřejmě nutné se přesunout do aplikace Poznámky. Zde si poté v levém menu rozklikněte složku, ve které se poznámka nachází. Poté si ze seznamu poznámek vyberte poznámku, kterou chcete uzamknout a klikněte na ni myší. Poté v horním nástrojovém panelu klikněte na ikonu zámečku. Poté zvolte z menu možnost Zamknout poznámku. Objeví se nové okno, do kterého už stačí zadat heslo, ověření heslanápovědu, která by vám měla pomoci heslo rozluštit v případě, že jej zapomenete. Nyní stačí kliknout na tlačítko Nastavit heslo. Poznámka je od této doby uzamčena. Odemknete ji vždy zadáním hesla a pokud ji chcete znovu uzamknout, tak stačí v nástrojovém panelu kliknout na ikonu zámku a zvolit možnost Zavřít všechny zamčené poznámky. V případě, že chcete zámek odstranit, tak ve stejném menu vyberte možnost Odstranit zámek.

Berte na vědomí, že jakmile jednou poznámku uzamknete a zapomenete k ní heslo, tak už ji neodemknete. I já jsem se bohužel jednou setkal s tímto scénářem, kdy jsem si poznámku uzamkl, zapomněl heslo a už jsem ji nikdy neotevřel – ani přes iCloud, ani přes různé programy. Prostě jsem se s ní musel nadobro rozloučit. Buďte tedy velice opatrní a snažte se heslo k poznámkám nikdy nezapomenout, aby se vám nestalo to samé.

Dnes nejčtenější

Další články