Zavřít reklamu

Pokud častěji jezdíte do různých destinací, které neznáte, tak většinou používáte navigaci v iPhonu, s největší pravděpodobností aplikaci Mapy od Applu. Stejně tak to mám i já. Než jsem si pořídil Apple Watch, tak bylo mou běžnou rutinou sednout si do auta, vytáhnout iPhone z kapsy, nainstalovat jej do držáku, zapojit napájecí Lightning kabel a vyjet. I když se to nemusí zdát, i tento vcelku jednoduchý proces nějakou tu minutku zabere. Poté jsem si ale pořídil Apple Watch a povinnost vkládat iPhone do držáku rázem byla fuč. Apple Watch totiž dokáží na svém displeji promítat z aplikace Mapy pokyny týkající se vaší trasy.

Navigace na Apple Watch

Promítání navigace z iPhonu na Apple Watch funguje prakticky ihned, není třeba nic nastavovat. Na vašem iPhonu si pouze nastavte trasu, kterou chcete jet a spusťte navigaci. Na vašich Apple Watch už poté pouze stačí zapnout v seznamu aplikací aplikaci Mapy. Veškeré pokyny se poté budou zobrazovat přímo na vašich jablečných hodinkách. Pokud byste si i přesto chtěli nastavit nějaké předvolby, tak tak můžete učinit v aplikaci Watch. Zde se ve spodním menu přepněte do záložky Moje hodinky a sjeďte níže, dokud nenarazíte na aplikaci Mapy. V nastavení aplikace Mapy si můžete navolit upozornění na odbočení když jedete autem, máte aktivní CarPlay a nebo jdete pěšky.

Poté, co vyrazíte na první úsek cesty, se ihned začnou informace zobrazovat na vašich hodinkách. Mimo informace na displeji budou hodinky také vibrovat. Navigaci jako takovou můžete samozřejmě také spustit přímo z Apple Watch. Zde je však ovládání navigace lehce složitější, jelikož mají jablečné hodinky malý displej. I přesto si ale můžete jednoduše nastavit navigaci na jedno z oblíbených míst. V opačném případě, kdy se chystáte na delší trasu, například do zahraničí, tak je lepší navigaci navolit na iPhonu.

Takto vypadají Mapy na Apple Watch:

mapy_aw_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější