Zavřít reklamu

Čeští jablíčkáři využívající služby operátora Vodafone mají ode dnešního dne důvod k radosti. Právě Vodafone totiž konečně spustil podporu eSIM, díky které si jeho zákazníci konečně mohou užit podporu dvou čísel na nových iPhonech XS, XS Max a XR. V tuto chvíli jsou tak v Česku již dva operátoři, kteří eSIM nabízí, což podle komentářů pod našimi články mnohé z vás přimělo k otázce, zda je možné eSIM konečně využívat na Apple Watch či zda je její zprovoznění alespoň náznakem toho, že zde Apple brzy spustí prodeje LTE verzí hodinek. Pojďme si tedy v následujících řádcích udělat v tomto směru jasno. 

Vezměme to hezky popořadě. Pokud jste si ze zahraničí dovezli LTE verzi hodinek a nyní doufáte, že do nich nahrajete eSIM, musíme vás zklamat – nic takovéto totiž možné není. eSIM ve formě, v jaké je nyní v České republice dostupná, totiž zjednodušeně řečeno “jen” nahrazuje klasické plastové SIM karty a to 1:1. U Apple Watch však potřebujete SIM kartu de facto rozdvojit, jelikož jak hodinky, tak iPhone fungují pod jedním číslem. To však ani jeden český operátor zatím neumožňuje, takže spuštění eSIM vás, coby majitele LTE verzí, může nechat naprosto chladnými. Pravdou sice je, že dle dostupných informací již testy probíhají, nicméně bližší informace o spuštění samozřejmě operátoři neposkytují.

Předchozími řádky jsem de facto odpověděl i na to, zda lze brát spuštění eSIM druhým operátorem jako jakýsi náznak blížícího se příchodu LTE hodinek do Česka. Jelikož se totiž jedná svým způsobem o dvě zcela rozdílné technologie, ze spuštění nelze vyvozovat prakticky nic. Tím ale nechci v žádném případě říci, že se k nám LTE hodinky nechystají. Na webu Applu se totiž začínají pomalu objevovat české návody, jak LTE na hodinkách aktivovat a různě využívat, což lze za jakýsi náznak blížícího se příchodu rozhodně brát. Vzpomeňme totiž třeba na dobu před příchodem Apple Pay, kdy se Apple uchyloval k naprosto stejným krokům. Zda se ale nyní bavíme o horizontu týdnů či měsíců samozřejmě z intenzity překladů návodů vyčíst nelze. 

Podtrženo, sečteno – ačkoliv je podpora eSIM druhým operátorem v Česku jistě pozitivní, milovníky Apple Watch může nechat chladnými. Nedá se z ní totiž rozhodně usuzovat, že bychom byli příchodu LTE verzí hodinek blíž, než třeba před týdnem. Na druhou stranu, Applu nedělá problém spustit prodeje hodinek ze dne na den, takže nezbývá než doufat, že se i u nás velmi brzy dočkáme. 

Apple Watch

Dnes nejčtenější

Další články