Zavřít reklamu

Nedávno představené iPhony podporují jako první jablečné v telefony v historii hned dvě telefonní čísla, přičemž jedno z nich bude provázáno s klasickou fyzickou SIM kartou a funkčnost druhého pak zajistí eSIM, čili speciálním čipem integrovaným přímo v iPhonu. A právě Česká republika může v tomto ohledu jásat. T-Mobile totiž podporu eSIM pro nové iPhony nabídne a to už velmi brzy. Díky tomu se tak zařadíme mezi pouhých 10 zemí světa, které mohou tuto novinku zatím využívat. 

T-Mobile vydal dnes tiskové prohlášení, ve kterém prozradil několik zajímavých detailů právě o blížícím se spuštění novinky. „Nové modely telefonů iPhone budou nejdříve podporovat pouze klasické SIM karty. Jakmile ale Apple provede ohlášenou aktualizaci SW, budou moci naši zákazníci iPhony využívat se vším všudy. T-Mobile je jako první v Čechách připravený na podporu technologie eSIM,“ řekl manažer inovací Jan Fišer, který má v T-Mobile projekt eSIM na starosti. Ten jedním dechem dodal, že potřebná aktualizace systému iOS 12, která zpřístupní eSIM pro operátory, má na iPhony dorazit do konce tohoto roku. 

Dočká se jak prémiová řada, tak i iPhone XR:

Co se pak týče klasických fyzických SIM karet, k jejich budoucnosti je T-Mobile skeptický. „Předpokládáme, že se výrobci začnou postupně od plastových SIM karet odklánět a do svých telefonů a dalších zařízení budou eSIM integrovat,“ řekl Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů společnosti.

Pokud jste si tedy na využívání dvou čísel v iPhonu brousili zuby, můžete začít slavit. T-Mobile je totiž na vše připraven a nyní už je jen řada na Applu a jeho aktualizacích. Zda se ale podpory novinky dočkáme už v iOS 12.0.1 či budeme muset počkat na některý z větších updatů v tuto chvíli samozřejmě netušíme. 

ios12-iphone-dual-sim-control-center-social-card
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější