Zavřít reklamu

Vždy, když začnete s Apple Watch cvičit, byste si měli aktivovat režim cvičení, kde si zvolíte, jakou aktivitu zrovna provozujete. Když už ale cvičíte, tak je nastavování na hodinkách otravné. Přesně pro tyto případy je zde vychytávka, díky které režim pro cvičení na hodinkách aktivuje automaticky.

V praxi to znamená, že když začnete cvičit, Apple Watch pomocí speciálních algoritmů vypočítají, jakou aktivitu zrovna provozujete. Poté se vám na displeji hodinek objeví notifikace „Vypadá to, že cvičíte“. Zde už poté stačí jednoduše stisknout potvrzovací tlačítko, čímž se automaticky spustí mód cvičení. To samé platí i tehdy, kdy cvičit přestanete. Hodinky se vás zeptají, zda-li jste přestali cvičit a vy tuto zprávu jen potvrdíte, či nikoliv. Jak tedy tuto funkci aktivovat?

Automatická detekce cvičení

Tuto funkci můžete aktivovat jak v aplikaci Watch v iPhonu, tak také přímo na vašich hodinkách s watchOS 5. Ukážeme si oba dva způsoby.

iPhone

Na vašem iPhonu, se kterým máte hodinky propojeny, otevřete aplikaci Watch. Ujistěte se, že se ve spodním menu nacházíte v sekci Moje hodinky. Zde poté sjeďte dolů, dokud nenarazíte na kolonku Cvičení, kterou rozklikněte. Poté opět sjeďte níže, kde se nachází funkce Připomínka zahájení cvičeníPřipomínka ukončení cvičení. Podle svých preferencí si připomínky můžete pomocí switche aktivovat či deaktivovat.

Apple Watch

Na vašich Apple Watch přejděte do Nastavení. Zde poté sjeďte níže a otevřete sekci Obecné. Zde rozklikněte možnost Cvičení a dle vlastních preferencí si nastavte možnosti Připomínka zahájení cvičeníPřipomínka ukončení cvičení.

Připomínky týkající se započatí nebo ukončení cvičení jsou dostupné na všech Apple Watch Series 1 a novějších. Osobně jsem měl tuto funkci automaticky aktivovanou, každopádně kamarád se staršími jablečnými hodinkami se divil, že mu při cvičení nechodí stejné upozornění, jako mně. Měl totiž obě funkci z nějakého důvodu deaktivované a po aktivaci samozřejmě vše funguje přesně tak, jak má.

Související články

Dnes nejčtenější