Zavřít reklamu

Pokud si i vy alespoň sem tam na vašem iPhonu či iPadu „ujíždíte“ na mobilních hrách, tak mi jistě dáte za pravdu, že se ve velké většině z nich objevují reklamy. Ty se většinou zobrazují pouze ve hrách, které jste z App Storu stáhli naprosto zadarmo. Reklamami si vývojář kompenzuje nulovou cenu aplikace v App Storu, jelikož právě reklama je jedním ze zdrojů zisku. Věděli jste však, že se těchto reklam lze naprosto snadno zbavit? Pojďme se v dnešním návodu podívat, jak na to.

Jak hrát bez reklam?

Pro vypnutí reklam se stačí při hraní odpojit od sítě. V praxi to znamená, že pokud nemáte mobilní data a jste připojeni na Wi-Fi, tak Wi-Fi stačí vypnout. Pokud však máte mobilní data, tak je nutné v nastavení vypnout i je. Prostě a jednoduše řečeno, pro hraní bez reklam musíte deaktivovat Wi-Fi i mobilní datové připojení.

Deaktivace Wi-Fi

Pro deaktivaci Wi-Fi přejděte na vašem iOS zařízení do Nastavení a rozklikněte položku Wi-Fi. Zde stačí pomocí switche Wi-Fi deaktivovat. Stejně tak můžete Wi-Fi deaktivovat v ovládacím centru.

Deaktivace mobilního datového připojení

Pro deaktivaci mobilního datového připojení přejděte na vašem iOS zařízení do Nastavení a rozklikněte položku Mobilní data. Zde stačí pomocí switche Mobilní data deaktivovat. Stejně tak můžete mobilní data deaktivovat v ovládacím centru.

Proč tomu tak je?

Vysvětlení je naprosto jednoduché. K tomu, aby se reklama načetla, je nutné připojení k internetu. Pokud aplikaci připojení k internetu utnete, tak se reklamy nebudou mít možnost načíst, a proto se nezobrazí. Je však nutné zmínit skutečnost, že některé hry využívají reklamy pro usnadnění pokroku – například pro přeskočení úkolu, nějaké čekací doby, apod. Berte na vědomí, že v případě, kdy zamezíte připojení k internetu, budou tyto funkce neaktivní. Některé hry dokonce připojení k internetu vyžadují, a tak si je bez něj jednoduše nezahrajete.

Podpořte autory

Vývoj hry a její všeobecný provoz není zadarmo – už samotný vývojářský účet v App Storu stojí nemalé peníze. Většina vývojářů přidává do her reklamy za tím účelem, aby jejich zisk pokryl alespoň náklady na vytvoření a provoz hry. Vývojáři si samozřejmě uvědomují, že reklamy nejsou úplně nejlepší, a tak má plno her a aplikací možnost si reklamy za malý symbolický poplatek nechat vypnout. Pokud se vám tedy hra opravdu líbí a rádi byste ji i doporučili ostatním, tak se nebojte vývojáře nějakou tou korunou podpořit.

iPhone hrani

Dnes nejčtenější

Další články