Zavřít reklamu

Ještě nedávno bychom si při pohledu na hodnotu Applu těžko dokázali představit, že by se v brzké době vyšvihl opět do čela, ve kterém setrvával dlouhé měsíce před podzimním propadem. Díky strmě rostoucí hodnotě z posledních dní se mu to však včera přeci jen povedlo a na trůn pro nejhodnotnější společnost světa opět vyšplhal.

Hodnota Applu se momentálně pohybuje okolo 824 miliard dolarů a převyšuje tak Microsoft s jeho 813 miliardami dolarů či Amazon se 805 miliardami dolarů. Ještě nedávno však byl Apple až na čtvrtém místě, kdy jej krom výše zmíněné dvojice předehnal i Google. Po lednovém oznámení, že zisky za poslední čtvrtletí loňského roku nebudou tak dobré, by navíc málokdo čekal, že se v brzké době vyšvihne zpět do čela. Poslední čtvrtletí loňského roku však nakonec vůbec špatné nebylo, ba naopak. Pro Apple se totiž stalo druhým nejlepším čtvrtým čtvrtletím v historii, což jeho akcionáře potěšilo a jeho hodnotu nasměrovalo směrem vzhůru.

Na burze se může během několika minut či dokonce sekund stát opravdu cokoliv a rozdíl “pouhých” 11 miliard dolarů mezi prvním a druhým místem je opravdu nepatrný, takže možné, že bude Apple o své prvenství stále soupeřit. Tak či tak je ale dobré vidět, že jej ani horší prodeje nových iPhonů nepoložily na lopatky a je i přes tuto skutečnost schopen usilovat o své místo na výsluní.

Apple money Tim Cook FB

Dnes nejčtenější

.