Zavřít reklamu

Pokud k dennímu chatování používáte WhatsApp, tak se vám bez pochyb bude líbit jeho nově představená funkce. Ve včerejším updatu s pořadovým číslem 2.19.20 se totiž nachází funkce, pomocí které si můžete celou aplikaci uzamknout pod Touch ID nebo Face ID:

“K odemčení aplikace WhatsApp nyní můžete používat Face ID nebo Touch ID,” stojí v poznámce o nové verzi.

Tuto bezpečnostní funkci si po aktualizaci aplikace můžete aktivovat pomocí dolního menu, ve kterém klikněte na Nastavení. Poté rozklikněte záložku Účet a zde se přesuňte do Soukromí. Tady už pouze stačí rozkliknout poslední záložku s názvem Zamykání obrazovky a funkci aktivovat. Po aktivaci se zobrazí doplňková funkce, ve které si můžete zvolit, po jaké době od opuštění aplikace se bude opět nutné autentizovat.

Uživatelé s aktivním Zamykáním obrazovky se budou muset před každým otevřením aplikace, není-li nastaveno jinak, ověřit pomocí Touch ID či Face ID. Důležité je zmínit, že notifikace na uzamčené obrazovce funkce Zamykání obrazovky neřeší. To ale pro zkušené uživatele není žádný problém, jelikož právě notifikace na uzamčené obrazovce lze uzamknout přímo v nastavení systému. Pokud nevíte, jak na to, podívejte se na návod níže.

Bezpečnost hraje v dnešní době samozřejmě obrovskou roli. Jelikož WhatsApp patří pod Facebook, jehož výkonný ředitel je proslulý Mark Zuckerberg, je možné, že se funkce Zamykání obrazovky dočkáme například i v Messengeru či na Instagramu. Přivítali byste to nebo je dle vás tato funkce zbytečná? Dejte nám to vědět do komentářů.

Dnes nejčtenější

Další články