Zavřít reklamu

Zdá se, že autentizační metoda Face ID se, co se rychlosti rozpoznávání obličeje týče, dočká výrazného zlepšení. Čínský dodavatel komponentů tvrdí, že by se prémiová funkce uvedená s iPhonem X mohla letos dočkat opravdu výrazného zrychlení, a to až o 300%. Vzhledem ke složitosti TrueDepth kamery, do které společnost investovala spoustu času a jejíž samotný vývoj se neobešel bez problémů, je velmi nepravděpodobné, že by Apple vyvíjel zcela novou technologii. Apple se tak nejspíše pustí do vylepšování algoritmu.

Je pravou, že Face ID je velmi sofistikovaná technologie, která díky DOT projektoru zmapuje váš obličej 30000 obrazovými body. Co se ale rychlosti samotného procesu týče, za zařízeními s operačním systémem Android, které k rozpoznání obličeje používají jen přední fotoaparát, lehce pokulhává. To by ale měl vyřešit vylepšený algoritmus, který odemykání zrychlí.

Se zvýšenou rychlostí odemykacího procesu bychom se prý měli dočkat i vylepšené bezpečnosti. Už nyní je Face ID, vzhledem k pravděpodobnosti 1:1 000 000 odemknutí iPhonu X jinou osobou, považován za velmi bezpečný (prolomit jej se občas povede jednovaječným dvojčatům). U Touch ID tahle pravděpodobnost byla „pouze“ 1:50 000.

Zpráva o možném zrychlení Face ID není to jediné, o čem činský dodavatelský řetězec informoval. Dále totiž uvádí, že chystaný model iPhone X Plus bude možně osadit dvěma SIM kartami. Tenhle krok prý Apple udělá kvůli asijskému trhu, kde jsou dual-SIM smartphony velmi populární. Téměř každý smartphone představený v Číně nebo Indii touto funkcí disponuje. Apple se údajně na podzim letošního roku chystá představit tři nové iPhony. Nejlevnější varianta má mít 6,1“ LCD displej. OLED displeje se pak dočkáme v 5,8“ a 6,5“ verzi. Všechny jmenované modely by měly rovněž obsahovat funkci Face ID.

face-id-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.