Zavřít reklamu

Na chytrá světla či domácí spotřebiče jsme si za poslední roky už tak nějak zvykli. Co byste ale řekli na chytrou toaletu? Zdá se vám tato myšlenka přehnaná, možná dokonce mírně ujetá? Nedivím se vám. I přesto však podobné produkty existují a co víc, mnohdy jsou i kompatibilní s Apple HomeKit. 

Pokud jste již někdy vybírali záchod, možná jste narazili na společnost Kohler. Ta byla založena v USA už v roce 1873 a v její nabídce naleznete velké množství převážně koupelnových produktů. Většina z nich je sice “hloupá”, nicméně kvůli stále se zvyšující oblibě smart produktů začal i Kohler pracovat na jejich qchytrých variantách některých. Jednou z nich je i inteligentní toaleta Numi 2.0, kterou společnost představila na právě probíhajícím veletrhu CES. Ta má dle jejích slov přinést skvělé zážitky díky zabudovanému osvětlení a reproduktorům. Užít si ale můžete například i vyhřívání sedátka či podobné vymoženosti, o kterých si můžete u “hloupého” záchodu nechat jen zdát. To vše navíc velmi jednoduše přes HomeKit a Siri.

Je skoro až neuvěřitelné, čemu všemu jsou výrobci schopni chytré funkce vnuknout. Otázkou však je, zda je zrovna u záchodu podobné vylepšení potřeba. Důležité je totiž zmínit i to, že si za tyto vychytávky v porovnání s obyčejným záchodem skutečně brutálně připlatíte. Podle dostupných informací bude totiž Numi 2.0 prodávána za 8000 dolarů, tedy za nějakých 180 tisíc korun. Na druhou stranu, na studené prkénko od záchodu si ráno nechce sedat zkrátka nikdo. :) O splachování skrze Siri sice na představení zmínky nepadly, nicméně za 180 tisíc korun bychom se jeho absenci skutečně divili.

siri splachni
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější