Zavřít reklamu

Říká se, že Rusko a jemu podobné asijské země, nejsou státy, ale životní styl. Věci, které se v těchto končinách mnohdy dějí, připadají nám jakožto moderním Středoevropanům spíš jako výňatky z nějaké hodně dobré science fiction. Přesně do této kategorie totiž můžeme bez obav zařadit událost, která se stala v jedné Uzbekistánské vesnici. Nedopadla sice vůbec dobře, přesto se u ní milovníci černého humoru dobře pobaví. A nejspíš nejen ti.

Celý příběh začíná vcelku banálně. Mladá žena si šla na východě Uzbekistánu odskočit na toaletu. Jak už asi podle zeměpisné polohy tušíte, jednalo se o toaletu suchou, ve které veškeré tělem vyloučené látky padají do vyhloubené jímky v zemi. Co však čert nechtěl, krom exkrementů spadl ženě do jímky i její telefon. Ta se ho však samozřejmě nechtěla vzdát lacino. Kdyby však věděla, jak celá zápletka dopadne, určitě by si to už v tuto chvíli rozmyslela.

Na pomoc při záchraně svého telefonu si totiž žena přivolala další dva sousedy z její vesnice. Těm slíbila za vytažení telefonu pěknou finanční odměnu. A protože se peníze hodí vždy, proč se do jímky plné výkalů a toxických plynů nespustit, že? Po vstupu do jímky však následovalo rychlé vystřízlivění. Nedostatek kyslíku zapříčiněný právě toxickými výpary oba muže velmi rychle semlel a ti následně upadli do hlubokého bezvědomí.

Profesionál každým coulem

Reakce ženy na sebe nenechala dlouho čekat a když se muži delší dobu nehýbali, zavolala jim na pomoc místního doktora. Asi byste předpokládali, že lékař, u kterého se nějaký stupeň inteligence předpokládá, si každý svůj krok rozmyslí a pokusí se muže zachránit efektivně. Opak je ale pravdou. Doktor se do jímky, která byla nečekaně pořád stejně toxická, spustil také a opět velmi nečekaně po vzoru jeho dvou pacientů zkolaboval. Krátce po jeho kolapsu přijela záchranná služba, kterou si ještě před vstupem do jímky stihl zavolat pro zraněné. Ta všechny tři muže z jímky profesionálně vytáhla a následně zkusila oživovat. První dva muži byli mrtví už po vytažení, lékař svůj boj o život prohrál až při transportu do nemocnice.

Celý případ zaskočil i samotné záchranáře. Ti se podle svých slov s něčím podobným nikdy nesetkali a hlavně si nedokáží vysvětlit myšlenkové pochody zasahujícího lékaře. „Doktor měl ženu upozornit, že do latríny nesmí kvůli toxickým plynům lézt a spolu s ní vyčkat na náš příjezd. Člověk s vysokoškolským vzděláním by měl rozhodně vědět, jaká rizika tyto zásahy mohou obnášet a z toho vyvodit správný postup,“ okomentoval zásah člen zasahující posádky.

Záchranáři se po tomto případu dokonce rozhodli uspořádat ve vesnici a jejím přilehlém okolí informační přednášky. Ty jsou zaměřeny především na zásady bezpečného používání suchého záchodu a na případný postup při řešení problémů s ním spojených.

Zdá se vám to neuvěřitelné? Nejste sami. Takovéto situace se totiž opravdu jen tak nevidí. O to bláznivější se pak může zdát jejich konečná bilance. Život třech lidí je za jeden hloupý telefon opravdu nepřiměřená cena. Na druhou stranu si svůj život řídí každý sám a za své chyby občas platí každý, otázkou je jen, jak moc.

dřevěný suché wc víko_m

Dnes nejčtenější

.