• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Čtěte pozorněji smluvní podmínky. Přes dvacet tisíc lidí to nedělalo a nevědomky souhlasilo, že za použití Wi-Fi očistí toalety

  Obrovským problémem současné doby jsou nekonečné podmínky použití služeb, se kterými musíte souhlasit například při instalaci různých programů anebo při připojování se k veřejné Wi-Fi síti. Právě jedna manchesterská společnost, která poskytuje Wi-Fi hotsposty firmám jako Legoland, Outback Steakhouse či Pizza Express, provedla pozoruhodný experiment na veřejnosti.

  Společnost Purple vložila do podmínek použití odstavec, který vymezoval, že pokud uživatel bude souhlas s podmínkami použití, musí například vyčistit záchody, nebo seškrábat žvýkačky ze země. Během dvou týdnů s absurdními podmínkami nevědomky souhlasilo 22 tisíc lidí. Představte si, že se chcete podívat na Facebook, připojíte se k veřejné Wi-Fi, odsouhlasíte podmínky, aniž byste je četli, a potom po vás bude někdo chtít, abyste šli pucovat veřejné záchodky. To by bylo překvapení.

  V podmínkách bylo uvedeno, že pokud se uživatel připojí k Wi-Fi, musí provést některý z následujících úkolů:

  • odstranit z místních parků živočišný odpad,
  • obejmout zatoulané a týrané kočky a psy,
  • ručně uvolnit ucpané kanály,
  • očistit mobilní toalety na festivalech a akcích,
  • škrábat žvýkačky z chodníků.

  Dále bylo v podmínkách uvedeno, že každý, kdo kontaktuje společnost s tím, že narazil na tuto klauzuli, obdrží od společnosti nějakou cenu. Smutné je, že pro cenu si přišla pouze jedna jediná osoba, což znamená, že více než 22 tisíc lidí podmínky ignorovalo. Poskytovatel Wi-Fi chtěl tímto experimentem poukázat na to, že je nutné, aby byly podmínky zjednodušeny, protože jinak si je lidé číst potom nebudou, a tak by si do podmínek mohly firmy dát různé doložky, o kterých by uživatelé ani netušili.

  Avšak brzy by se to mělo změnit, protože 25. května 2018 vstoupí v platnost zákon, který stanovuje, že země v Evropské unii musí zjednodušit smluvní podmínky a poskytnout spotřebitelům větší transparentnost, aby pochopili, jak budou jejich osobní údaje využívány.

  wifi fb

  Leitz

  Diskuze

   Jde vidět že toto psala žena která asi ohledně IT ví kuloví..
   To že se přihlásím k wifi mě jako společnost vídí jako Mac adresu.. Teda zda tam nezadávám osobní informace.. Když nejsem debil tak si tam vymyslím třeba Pepu Mrkvičku s 10 min emailem.. aby nevěděli kdo jsem..
   Úplně vidím společnost která mě bude žalovat že jsem neuklidil veřejné záchody protože používal jejich WIFI kterou dali k veřejnému používaní… další perlička je jak oni dokážou že ten mobil nebo notebook zrovna v tu chvíli používám já… bože bože..

   Honkl, pri všetkej úcte… nepochopil si zámer tej spoločnosti. Vôbec jej nešlo o to, aby ľudia boli povinní plniť tie “nezmysly”. Chceli hlavne poukázať nato, že ľudia nečítaju niekoľko stranové podmienky použitia rôznych služieb. O toto tu išlo… 😉

   To vím.. Ale i kdyby v tech podmínkách byli napsané horoucí srandy ohledně toho že by jsi jim platil za to tak na tebe nepřijdou když nejsi debil…

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online