Zavřít reklamu

Nový iOS 11 testujeme v redakci již něco málo přes měsíc, díky čemuž jsme vás prakticky již od WWDC informovali o všemožných novinkách v systému. Některé změny ale nejsou úplně pozitivní a bohužel je více než jasné, že se nejedná o chyby, ale o nové funkce. Patří mezi ně například absence 3D Touch gesta pro přepínání aplikací a hlavně pak pozměněné chování zkratek pro Wi-Fi a Bluetooth v ovládacím panelu.

Jak jistě všichni víte, Apple v iOS 11 přepracoval ovládací centrum téměř k nepoznání. Nově se skládá z několika oblastí, které lze rozbalit silnějším stlačením displeje. Zároveň je nyní také možné si do centra přidávat další ovládací prvky a nechybí například ani režim auta nebo prvek pro nahrávání obrazovky.

Zatímco je ale ovládací centrum znatelně překopané, určité prvky samozřejmě zůstaly. Řadí se mezi ně například i Wi-Fi a Bluetooth. Jenže s příchodem iOS 11 se právě u těchto dvou ovládacích prvků změnilo chování, na což si budou dlouholetí uživatelé iOS možná obtížně zvykat. Pokud totiž přes ovládací centrum vypnete Wi-Fi nebo Bluetooth, tak se ve skutečnosti vůbec nevypne, ale jen se odpojí od sítě resp. od bezdrátového zařízení.

Původně se v první beta verzi iOS 11 takto chovala jen Wi-Fi. V Beta 2 ale Apple udělal stejný krok také u Bluetooth. Jestliže tedy nyní chcete Wi-Fi nebo Bluetooth vypnout, musíte tak učinit přímo v nastavení. Ikony v ovládacím centru jsou poté přeškrtnuté. Pokud jsou pouze odpojené, pak jen zešednou.

Někomu možná nemusí nové chování prvků vadit, jiní si ale mohou zvykat jen obtížně. Problém je hlavně v tom, že ačkoli Wi-Fi přes nové ovládací centrum odpojíte, kolikrát se poté sama připojí, a to dokonce i k té síti, ze které jste ji odpojili. Často se tak stává znenadání uprostřed, kdy vám najednou začnou chodit všechny notifikace a probudí vás.

iOS 11 ovladaci centrum Wi-Fi Bluetooth FB

Dnes nejčtenější

.