iOS 11 vs. iOS 10. Podívejte se, jak moc se oba systémy liší

V podstatě každý rok přinese nová verze iOS zásadní změnu určité části uživatelského rozhraní. Například vloni se celkem znatelně změnily iMessage, Mapy, Apple Music a celkově se hodně zbarvilo ovládací centrum. Letos se Apple rozhodl některé prvky opět překopat, a tak například už minulý rok změněné ovládací centrum se letos změnilo v podstatě k nepoznání.

Proměnou ale prošly i další části systému. Obrovským redesignem se může pochlubit hlavně App Store, který nyní vypadá jako nová aplikace. Prakticky zcela zmizelo notifikační centrum, jež nově zastupuje uzamčená obrazovka, a i některé kategorie v Nastavení jsou přepracované. Některé detaily ale nejsou na první pohled viditelné, proto jsme si dali v redakci práci a porovnali jsme nový iOS 11 se starším iOS 10 téměř na všech frontách. Hromadu porovnávající snímků tak naleznete v galerii níže.

iOS 11 vs. iOS 10 (komentovaná galerie):

Ačkoli se nám podařilo zachytit téměř všechny odlišnosti, tak přeci jen není seznam změn kompletní. Apple si v iOS 11 totiž pohrál například i s animacemi. Nově tak při přesunu aplikací po domovské obrazovce ikony doslova plují a podobně se změnilo i otevírání/zavírání aplikací nebo odemykání telefonu, což dává systému odlišující nádech.

iOS 11 vs iOS 10 FB

Leitz
Vstoupit do diskuze (41)

Diskuze

  Zlejší Samuel
  Martin Sedlařík
  Daniel Štěpánek

  Rendis Preč Tak to mně to spadlo asi během hodiny snad o 50%, ale je pravda, že teď po vypnutí na tvrdo se to asi spravilo. Uvidim zítra. Každopádně ty 2 dny, co to mam se vybíjel hrozně rychle?

  Reagovat
  Jindra Sparky Hrneček

  Mam na 6s stejny problem.. Baterka po pul dni byla KO.. Jinak vypada to skvele, i kdyz je to beta a mela hodne chyb.. Jedinne, co mi hodne vadilo, byla rychlost.. Proti 10 o dost pomalejsi, Le rikam.. Je to porad jen beta.. Ae tesim se az vyjde ??bude to super az to vychytaji

  Reagovat
  Zdenda Štefek

  Ví někdo, kdy vyjde ke stažení oficiální verze IOS 11?

  Reagovat
  Mara Černý

  Beta pro vývojáře od 5.6.2017
  Beta pro veřejnost (Tester) na konci června/začátek července
  Oficiální představení a vypuštění do světa podzim 2017 (září/říjen) cca pokud vím

  Reagovat

  Proboha,….
  rok co rok náš „oblíbenec“ J. Ive něco zkurví.
  Letos to odnesla kalkulačka a „telefon“.

  Taky konečně někdo z Applu pochopil (po tolika letech), že napsat vše nejtenčím písmem není asi to pravé ořechové.
  Ale zase všechno giganticky zvětšit a ztučnit, to taky není ono (ale to pochopí asi tak cca až za 2 roky.)

  A že se Apple (resp. Ive) kasal jak je minimalismus úžasnej, a ejhle, u iOS11 zjišťuje že to nejde narvat všude. Stejně tak je to s bílou barvou.

  Jednoduše řečeno, iOS by měl mít na starost asi někdo jiný.

  Reagovat

  Co se týče prvních dojmů naprostý souhlas, pro mě poslední jakž takž použitelnej mobilní OS je každou aktualizaci víc zkaženej. Od jednoduchosti a funkčnosti, se kloní k přeplácanosti..

  Reagovat

  Můj názor: Líbí se mi tlustší písmo, AppStore, kalkulačka a třeba to ukazování úložiště v nastavení jako na iTunesu nebo Macu. Ale zbytek si myslím že je zbytečně škaredší nebo složitější. Třeba ty hodiny v notifikačním centru, měly by být na stejném místě ať vím kde jsou, to není o zvyku, jindy totiž jsou hodiny nahoře uprostřed… nebo ty číselníky z jakoby matného skla a tmavší…ono to vypadá špinavěji než když tam je jenom kroužek.

  Reagovat

  Líbí se mi že budou podbarvená celá „tlačítka“ a už nebude jen tenký obrys. Např. Ze současného číselníku v aplikaci telefon se mi vždy točí hlava, na druhou stranu nová kalkulačka s tímto konceptem vypadá fakt hrozně. Hrozné je taky nové control centrum, i když bude daleko funkčnější než to současné, hlavně vítám možnost customizace. Ale ten design, to by fakt nešlo udělat lépe? No a taky nechápu to plýtvání místem zbytečně velkými prvky jako je obří nadpis Zprávy, nebo Hitparáda v AppStoru, stejně jako zbytečně obrovské upoutávky na aplikace.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz