Zavřít reklamu

V podstatě každý rok přinese nová verze iOS zásadní změnu určité části uživatelského rozhraní. Například vloni se celkem znatelně změnily iMessage, Mapy, Apple Music a celkově se hodně zbarvilo ovládací centrum. Letos se Apple rozhodl některé prvky opět překopat, a tak například už minulý rok změněné ovládací centrum se letos změnilo v podstatě k nepoznání.

Proměnou ale prošly i další části systému. Obrovským redesignem se může pochlubit hlavně App Store, který nyní vypadá jako nová aplikace. Prakticky zcela zmizelo notifikační centrum, jež nově zastupuje uzamčená obrazovka, a i některé kategorie v Nastavení jsou přepracované. Některé detaily ale nejsou na první pohled viditelné, proto jsme si dali v redakci práci a porovnali jsme nový iOS 11 se starším iOS 10 téměř na všech frontách. Hromadu porovnávající snímků tak naleznete v galerii níže.

iOS 11 vs. iOS 10 (komentovaná galerie):

Ačkoli se nám podařilo zachytit téměř všechny odlišnosti, tak přeci jen není seznam změn kompletní. Apple si v iOS 11 totiž pohrál například i s animacemi. Nově tak při přesunu aplikací po domovské obrazovce ikony doslova plují a podobně se změnilo i otevírání/zavírání aplikací nebo odemykání telefonu, což dává systému odlišující nádech.

iOS 11 vs iOS 10 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější