Zavřít reklamu

Přesně před 24 hodinami představil Apple nový iOS 11. Jedná se o poměrně zásadní update, který kromě několika funkci přináší i v jistých oblastech značně pozměněný design. Největší proměnou prošla zcela jistě ovládací a notifikační centra, která jsou překopaná k nepoznání. Změny ale proběhly i uvnitř nastavení, v konkrétních aplikacích a někdy i na domovské ploše systému.

V redakci testujeme iOS 11 už od včerejšího večera, jakmile Apple všechny systémy uvolnil pro vývojáře. Díky tomu jsme vám tak přinesli již několik článků informující o novinkách, mezi které se zařadila dlouho očekávaná ikona mobilních dat v ovládacím centru, možnost jednoduše pořizovat záznam obrazovky, nové funkce pro AirPods a mnoho dalších, o kterých si můžete přečíst v odkazovaném článku níže.

Jestliže si chcete nový systém vyzkoušet, pak si jej můžete nainstalovat podle tohoto našeho návodu. Mějte však na paměti, že vaše zařízení bude s iOS 11 zpočátku pomalejší, mnohem méně spolehlivé a může se stát, že vám bude některé aplikace padat nebo budou dokonce nefunkční. Jestliže se tedy zatím nechcete do instalace pouštět, jste ochotni počkat několik týdnů na stabilnější verzi, ale i přesto by vás zajímalo, jak novinky v iOS 11 vypadají, pak vám přinášíme galerii screenshotů, ve které zachycujeme většinu z nich.

Komentovaná galerie. Popisky naleznete pod každou fotografií:

Změn je na první pohled poměrně mnoho, ale otázkou je, zda byly nutné. Například přepracovaný App Store je nyní spíše nepřehledný a původní verze bylo podle našeho názoru poměrně dostačující. Stejně tak asi nebylo potřeba, aby změnou procházelo notifikační centrum a ovládací centrum stačilo možná upravit jen mírně. Na druhou stranu změny v Nastavení jsou poměrně užitečné, obzvláště pak vylepšená správa úložiště.

iOS 11 preview FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější