Zavřít reklamu

Siri jako překladatelka
Siri bohužel není v ČR až tak oblíbená jako v zemích, kde mluví stejným jazykem jako jejich obyvatelé. Pokud však umíte dobře anglicky, můžete i vy začít používat Siri jako překladatelku. Stačí se jí totiž zeptat jak se například francouzsky řekne „auto“ a ona vám okamžitě odpoví a navíc máte možnost si nechat přehrát i výslovnost daného slovíčka.

QR kódy přímo v iOS
QR kódy jsou sice alespoň podle mého názoru již trošku po sézóně, přesto se Applu podařilo po deseti verzích iOS přidat přímo do fotoaparátu iOS 11 čtečku QR kódů. Pokud tedy používáte QR kódy, nyní si již nemusíte stahovat z App Store další aplikaci, stačí vám použít fotoaparát v iOS a máte možnost QR kód nascanovat. Škoda že s touto vychytávkou Apple nepřišel před pěti lety, kdy ji měli ostatní.

Klávesnice pro psaní jednou rukou
Apple začal v iOS 8 nabízet možnost vývojářům vytvořit speciální klávesnice. Od té doby nekteré oblíbené vychytávky klávesnic třetích stran sám použil v iOS a tentokrát je to celkem zajímavá novinka, která se v iOS 11 objevila. Apple totiž přinesl režim pro psaní jednou rukou, který vám umožní snadno psát na klávesnici i v momentě, kdy nemáte možnost používat obě ruce, respektive oba palce.

Natáčení obrazovky
Záznam obrazovky je možné spustit přímo z nového Ovládacího centra. To je totiž možné si částečně upravit (spodní ikony lze přidávat a odebírat), a to přímo v Nastavení –> Ovládací centrum. Zde si tak můžete přidat položku Screen Recording, pak už jen centrum vysunout a začít nahrávat. Uživatel si může i zvolit, zda chce zaznamenávat i zvuk z mikrofonu.

Redesignovaná aplikace Podcast
Apple přepracoval kompletně celý App Store a není proto divu, že přepracoval v tomto duchu také aplikaci Podcast, ve které najdete oblíbené Podcasty. Objevování nových pořadů, které vás zaujmou je nyní podle Applu snadnější, jaká však bude skutečnost bude záležet především na tom zda máte raději současný design nebo si rychle oblíbíte ten nový.

Přepínání záložek v Safari pomocí 3D Touch
Nově můžete pouhým zatlačením na displej svého iPhonu zobrazit jednotlivé karty v Safari a přepínat mezi nimi. Apple tak konečně usnadnil přepínání mezi taby, což jistě uvítá každý, kdo kvůli snadnějšímu přepínání do dnes používal například Chrome ve kterém bylo vše řešeno intuitivněji.

Další využití pro 3D touch
Když už je řeč o 3D touch v Safari, pojďme se rovnou podívat i na to, že 3D Touch je možné nově používat také pro další funkce iOS 11 jako je například vyhledávání, iMessage nebo snadné sdílení url a mnoho dalšího. Zkrátka s iOS 11 dostává 3D touch konečně pořádný smysl.

Přepracovaná Apple Music
Apple aktualizoval Apple Music, která je nejen přehlednější ale má také dvě velmi zajímavé vychytávky. Jednak můžete vidět co poslouchají vaši přátelé a tak snadno objevíte nové skladby, ale také můžete nechat přistupovat další aplikace přímo do Apple Music a tak například Shazam v momentě kdy objeví píseň kterou po něm chcete rozpoznat automaticky zobrazí danou píseň přímo v Apple Music.

Posílání peněz kamarádům přes Apple Pay
Slovákům není tuto možnost potřeba představovat, dobře znají Viamo, ovšem v ČR podobných aplikací mnoho není. Bohužel prozatím když u nás není Apple Pay si musíme nechat zajít chuť. Pokud ovšem pomocí jistých triků Apple Pay používáte, můžete nyní kamarádům přímo v iMessage posílat peníze, které se jim přpíší na jejich účet.

Vylepšené Apple Maps
Apple přepracoval aplikaci Apple Maps, která nyní nabízí lepší navigaci a to nejen v autě, ale také například v obchodních domech nebo na letišti. Nově je ottiž možné nechat se navigovat uvnitř budov, což je skutečně perfektní usnadnění života, zejména na mezinárodních letištích, kde dostat se od jednoho gate k druhému je mnohdy časově i fyzicky náročné.

AirPlay 2 a HomeKit
Apple přepracoval AirPlay a to tak významně, že jej nyní označuje jako AirPlay 2. Ten nově umožní uživatelům posílat hudbu přímo do konkrétních reproduktorů a dokonce z jednoho zařízení posílat různou hudbu do různých reproduktorů. Dokonce můžete použít Apple TV jako reproduktor, respektive přehrávat reproduktory k Apple TV připojené bez toho, aniž byste museli Apple TV zapínat.

iOS 11 FB 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější