Zavřít reklamu

S příchodem iOS 11 se pochopitelně udály různé změny. Zatímco spousta funkcí, vychytávek nebo dokonce aplikací přibyla, jiné naopak chybí. Kompletní seznam všeho, co s příchodem jedenácté verze operačního systému pro iPhony, iPady a iPody touch zmizelo, jsme uvedli v tomto článku. Na seznam se nám dostalo i chybějící 3D Touch gesto pro přepínání aplikací nebo případné vyvolání multitaskingu. Jak se ale zdá, nejedná se o chybu, nýbrž o záměr Applu.

Úkolem vývojářů a dalších zájemců, kteří aktuálně testují iOS 11, je nahlašovat Applu chyby, na které v beta verzích narazí. Jedním z těch poctivých testerů je i Bryan Irace, který Applu nahlásil právě ono chybějící gesto pro přepínání aplikací pomocí 3D Touch. Vzápětí ale dostal od vývojáře z Applu odpověď, že se nejedná o chybu, nýbrž o záměr – Apple odstranil funkci schválně a vrátit ji už nehodlá.

Gesto fungovalo tak, že pokud jste zatlačili na levou hranu displeje iPhonu a přejeli jste směrem doprava, okamžitě jste se přepnuli do předchozí aplikace. Pokud jste ale směrem doprava nepřejížděli a naopak jste stlačili displej ještě silněji, pak se vyvolal přepínač aplikací tak, jak jej známe po dvojitém stisknutí domovského tlačítka. Jednalo se o gesto, které sice neznal každý majitelů nových iPhonů, ale bylo poměrně užitečné a řada uživatelů jej pravidelně využívala.

Zajímavé je, že tímto gestem se chlubil i samotný Apple při představování iPhonu 6s před téměř dvěma lety. Co však stálo za jeho odstraněním v iOS 11 není nikomu známo. Je ovšem dost možné, že absence gesta úzce souvisí s připravovaným iPhonem 8 a jeho bezrámečkovým displejem.

switch apps 3D touch

Dnes nejčtenější

.