Zavřít reklamu

Nový iOS 11 přinesl rozhodně mnoho zajímavých novinek, o kterých jste si na našem webu už nejspíš přečetli víc než dost. Namátkou můžeme zmínit například zcela přepracované ovládací centrum, skvělý ARKit pro rozšířenou realitu, nebo nový vzhled App Storu. Ve stínu příchodu těchto věcí však Apple i nějaké věci odstranil a v novém operačním systému se s nimi již nesetkáte. Proto vám přinášíme výčet deseti věcí, se kterými se při upgradu na nejnovější iOS rozloučíme.

Odstranění přihlášení na Twitter a Facebook v nastavení

Systém iOS 11 odstraňuje z nastavení možnost přihlášení se na Facebook a Twitter, které znáte ze systému iOS 10 a starších. Současně s nimi mizí i přihlášení do Vimea a Flickeru. Nemusíte se však ničeho obávat, uživatelů se tato změna skoro nedotkne. Na Facebook se prostě jednoduše přihlásíte přímo v aplikaci.

Konec podpory 32-bitových aplikací

32-bitové aplikace s příchodem nového iOS umřou. Při pokusu stažení takovéto aplikace ze služby App Store se namísto jejího stažení zobrazí chybová hláška. Nynější 32-bitové aplikace vám pak přechodem na nový systém automaticky přestanou fungovat. I tento krok však moc uživatelů nepoznamená, v této době se totiž převážná většina aplikací v 32-bitové verzi vůbec nevytváří.

Aplikaci iCloud Drive nahradí Soubory

Funkce iCloud Drive budete též v iOS 11 hledat marně. No vlastně ani tak marně ne. Místo ní totiž dostanete aplikaci Soubory, která funguje na stejném principu a v mnohém Drive ještě převyšuje. Samozřejmostí je podpora všech možných cloudových služeb ale to nejdůležitější je skvělá správa souborů, která bude od nynějška daleko přehnednější a intuitivnější. Budete si tak moci zobrazovat různé seznamy souborů, přetahovat jednotlivé komponenty či si je označovat. Zkrátka bude opravdu z čeho vybírat a váš systém se značně zpřehlední.

Ovládací centrum jako jeden celek

Jestli jste byli zvyklí na stávající vzhled ovládacího centra, asi už jste zaregistrovali jeho plánovanou změnu. Jeho design se totiž ze stávajících dvou oken, z nichž jedno plní funkci základních ovládacích prvků a druhé zobrazuje právě přehrávanou skladbu, změní na pouhé jedno okno. Na něm ale nově naleznete ještě dalších spoustu věcí a budete si ho moci přizpůsobit k obrazu svému. V tomhle ohledu je to určitě krok vpřed.

Zrušení gesta pro ovládací centrum na iPadu

Když přejedete prstem ze spodní části obrazovky na iPadu, uvidíte nyní možnost přepínače aplikací. Panel řídícího centra jako samostatný celek je pryč, nově je totiž integrován do zmiňovaného přepínače, samozřejmě jako samostatné okno.

Už žádné podokna u widgetů

Widgety jsou bezesporu skvělí pomocníci, kteří nás informují o velkém množství věcí. Na iPadech doposud platilo, že se řadily do dvou sloupců. To se však příchodem nového iOS mění. Nově na svých tabletech uvidíte vycentrované zobrazení jednoho sloupce, které se přizpůsobí displeji jak na výšku, tak na šířku.

widgets-ipad

Chybí přepínač aplikací pomocí 3D Touch

Je možné, že je to chyba. Každopádně v novém iOS úplně dobře nefunguje 3D Touch. Když používáte nějakou aplikaci, nefunguje tlak na okraj displeje, který v iOS 10 spustí spínač aplikací, nebo nabídne návrat k poslední použité. Je ale možné, že je to jen nějaký nedodělek nové funkce Drag and drop, který na iOS 11 poběží i na iPhone. S jistotou to však říci nelze.

switch-3D-touch

Snadné zavírání aplikací na iPadu mizí

Díky novému přepínači aplikací na iPadu přicházíme o skvělý způsob zavírání aplikací. Nyní už nefunguje intuitivní zavírání pomocí tahem prstu nahoru. Nově musíte podržet prst na aplikaci a počkat na křížek, který aplikaci ukončí (přesně tak, jak když z domovské obrazovky odstraňujete aplikace). Naštěstí se tato novinka týká jen iPadu, iPhone zůstává v tomto ohledu neposkvrněn.

Chybí možnost vyhledávat v Nákupech

Přepracovaný App Store sice oku lahodí, nicméně postrádá celkem zásadní funkci. Nenaleznete zde totiž způsob, jak vyhledávat v kartě Zakoupené vaše položky. Jakmile klepnete na tlačítko Zakoupené, vyhledávací panel tu nenajdete. Je ale opět možné, že jde pouze o nedodělek a hotový iOS 11 přinese opět tuto funkci.

iOS 11 killed features FB

Zdroj: iphonehacks

Dnes nejčtenější

.