• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Ani krok bez smartphonu? Ukážeme vám důvody, proč může i telefon počkat [video]

  Smartphone se v posledních letech stal nedílnou součástí našich životů a koukání a displej železným zvykem. Vždyť je potřeba zkontrolovat nejnovější zprávy, lajky na Facebooku a Instagramu, aktuální tweety, pořídit selfie… Když však telefonu věnujeme větší pozornost než svému okolí, nemusí to skončit dobře. Na to se snaží v kampani #ItCanWait upozornit soudobá média.

  Video, zachycující situace, kdy se majitelům telefonů nevyplatilo ustavičné zírání na displej krutě nevyplatilo, může zpočátku působit spíše vtipně. S posledním záběrem vám však dojde, že člověk by se neměl přehnaně věnovat mobilu tehdy, kdy někam jde. A už vůbec ne, když řídí. Jediné odepsání na textovku, možná i jediný pohled na displej může mít nedozírné následky.

  Podle statistik Národní bezpečnostní rady USA bylo součástí 28% všech tamních dopravních nehod používání telefonu za jízdy – konkrétně většinou psaní textových zpráv. Smartphony se tedy zařadily po bok alkoholu a nadměrné rychlosti na žebříček nejčastějších příčin smrtelných autonehod. Podle statistik jsou pak obzvláště neopatrní zejména mladí řidiči. Mezi nejčastější aplikace, používané za volantem, patří WhatsApp.

  Odborníci tvrdí, že multitasking u lidí je mýtus – a dvojnásob to platí za volantem. Náš mozek dokáže přeskakovat od jednoho úkolu ke druhému, ale nezvládne jich spravovat více najednou, obzvlášť, když každý z úkolů vyžaduje naši stoprocentní pozornost. Pokud telefonujeme, klesá naše pozornost v oblasti pohybu o více než 33%. Hashtag kampaně #ItCanWait je tedy více než výstižný – když řídíme, telefon může počkat.

  Texting While Driving fb

  Zdroj: Safelyhome

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online