Zavřít reklamu

V loňském roce jsme se dočkali nového MacBooku Air, po jehož představení prahla nemalá skupina lidí. Ačkoliv se jedná o velmi zajímavý stroj, který dokáže zaujmout v mnoha směrech, Apple jej lehce zabíjí vysokou cenou. Ta se totiž u základního modelu dokázala vyšplhat až na 35 990 korun, čímž odradila spoustu případných zájemců. V poslední době se navíc začínají objevovat zprávy, které poukazují na daleko horší kvalitu FaceTime kamery, než jakým disponoval model z roku 2015. Podobně špatnou kvalitu taktéž nalezneme u loňského MacBooku Pro.

FaceTime kamera, která se nachází v MacBoocích Air a Pro, disponuje rozlišením 720p. Kvůli tomu by tak každý z nás pochopitelné očekával stejnou kvalitu obrazu u každého modelu, avšak dle nedávno zveřejněných fotografií redaktora portálu MacRumors je naneštěstí vše jinak. Ačkoliv jsou tyto webkamery nyní již podprůměrné, při porovnání loňského modelu s MacBookem Air z roku 2015, si můžeme všimnout ohromných změn. Poslední počin jablečné společnosti totiž nabídne daleko tmavší obraz, který na uživatele působí až zrnitě, a znatelně nižší kvalitu.

Prohlédněte si zmiňované fotografie v galerii:

Naštěstí do posledního iMacu Pro byla již implementována webkamera s rozlišením 1080p, jejíž kvalita obrazu je vcelku ocenitelná. Je však záhadou, proč stejnou kameru nepoužil Apple i do nového MacBooku Air a potažmo i do MacBooků Pro, které se též v loňském roce dočkaly upgradu. Mizerné kvality si totiž musel být vědom.

V současné době můžeme pouze doufat, aby příští MacBooky disponovaly lepší FaceTime kamerou, která poskytne alespoň uspokojující kvalitu obrazu. Vlastníte loňský MacBook Air? Zaznamenali jste tento rozdíl oproti starším generacím? Dejte nám o nich případně vědět do komentáře.

macbook_air_2018_Fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější