Zavřít reklamu

Podpora eSIM u nových iPhonů se pomalu rozšiřuje do dalších zemí světa. Zatímco zpočátku tuto novinku podporovala jen hrstka operátorů v zemích, které byste spočítali na prstech obou ruk, nyní se již může pochlubit podporou daleko více zemí. Jednou z nich je i Slovensko. 

eSIM si užijete jak na prémiových iPhonech XS, tak i na modelu XR:

O rozšiřující podpoře eSIM jsme vás informovali již včera díky čerstvě aktualizované stránce Applu, která právě o této novince v jednotlivých zemích informuje. Zatímco však Polsko, Rakousko či Německo v seznamu najdete, vlaječka posledního našeho soused, který je nám zároveň nejbližší, chybí. Slovenský čtenář Juraj nás však upozornil na to, že i přes absenci Slovenska v seznamu je již podpora eSIM v zemi dostupná. Zatím ji však stejně jako v České republice nabízí jen jediný operátor – konkrétně Orange. 

Screenshot od Juraje: 

image1

S rozšiřováním novinky tedy Apple ve spolupráci s operátory rozhodně neotálí, což je jedině dobře. Snad se tedy v brzké době dočkáme jak v Česku, tak i na Slovensku podpory od dalších operátorů a v ideálním případě i zprovoznění eSIM pro Apple Watch. Ta však funguje na jiném principu než tak, která se využívá v iPhonech a tudíž nelze její brzký příchod s podporou eSIM u iPhonů spojovat. Útěchou by tak mohlo být alespoň Apple Pay, které se dle všech dostupných informací minimálně do České republiky konečně blíží a odstartuje v ní v prvních měsících příštího roku. 

Za zaslání informací ještě jednou Jurajovi děkujeme. 

ios12-iphone-dual-sim-control-center-social-card

Dnes nejčtenější

.