Zavřít reklamu

Ani dnešní den se bohužel neobjede beze zpráv o špatných prodejích letošních iPhonů, které jsou zapříčiněny především neúspěchem iPhonu XR. Podle zdrojů portál Wall Street Journal musel Apple dokonce již přikročit k poměrně radikálním změnám, které by měly prodeje nových modelů alespoň částečně zlepšit. 

Podle čerstvých informací se Apple dohodl s japonskými operátory na lepších cenách za iPhony XR, díky čemuž by měly tyto telefony v následujících týdnech na japonském trhu alespoň mírně zlevnit. Díky tomu by se tak měly stát daleko žádanějšími a v ideálním případě by i mohly překonat loňské iPhony 8 a 8 Plus, které valná většina Japonců právě před iPhonem XR upřednostňuje. To je ale samozřejmě obrovský problém. Japonsko je pro Apple velmi důležitý trh a neúspěch jeho nejnovějších iPhonů může jeho zisky výrazně ovlivnit – tím spíš, když se zcela podle představ nejspíš nedaří ani jednomu z trojice představených modelů.

Loňské „osmičky“ jsou stále velmi oblíbené: 

iPhone X hlásí návrat

Ještě zajímavější je však tvrzení o znovunastartování výroby iPhonů X, pro které již začíná Samsung vyrábět displeje. Zatím však není jasné, na jaký trh by mohl tento model znovu dorazit. Teoreticky bychom se však mohli dočkat i u nás. Ostatně, podobný osud potkal i iPhone 6, který byl z Online Storu odebrán, aby se do něj za pár měsíců opět vrátil coby levná alternativa pro méně náročné uživatele. 

V tuto chvíli není příliš jasné, kdy bychom se mohli dočkat oficiálního návratu “desítky” do Online Storu kdekoliv ve světě. Je však poměrně pravděpodobné, že jej Apple nasadí až po Vánocích, které budou pro letošní modely a zejména pak iPhone XR poslední šancí. Pokud neuspěje, je poměrně pravděpodobné, že Apple přehodnotí i své plány do budoucna a druhou generaci tohoto modelu už v září neuvidíme. Na podobné předpovědi je ale prozatím čas stejně jako na spekulace o jeho ceně. Byla by nižší než u iPhonu XR, nebo by jí Apple nasadil lehce výš? Co myslíte?

PanzerGlass-iPhone-X-FB

Dnes nejčtenější

.