Co by mohlo znamenat písmeno „R“ v názvu nového iPhonu XR?

iPhone XR je momentálně snad nejzvláštnějším iPhonem, který Apple za poslední dobu představil – tedy alespoň co se názvu týče. Několik týdnů se spekulovalo o názvu iPhone 9, potom dokonce o iPhonu Xc a nakonec nám pár hodin před představením úniky dat prozradily, že se nový iPhone bude jmenovat iPhone XR. Tento nejlevnější iPhone z trojice představených je oproti svým vyspělejším konkurentům ochuzený o některé vlastnosti – například má jen jednu čočku, LCD displej a hliníkové tělo. Pomyslné body ale nahání naopak hned šesti barevnými variantami. Co ale vlastně může ono záhadné „R“ v názvu iPhonu XR?

Takto vypadá nový iPhone XR:

Písmeno „S“, znamená jednoduše další, novou, vylepšenou řadu stávajícího modelu. Proto si určitě říkáte, že i písmeno „R“ bude určitě něco znamenat – s největší pravděpodobností možná nějaké slovo? Fanoušci Applu tak začali spekulovat například nad „Regular“ (obyčejný) a „Reduced“ (ochuzený). Osobně si ale nemyslím, že by Apple chtěl, aby jeho zákazníci vlastnili obyčejný nebo ochuzený iPhone – to je podle mě pro Apple málo vznešené. Proto se objevily další spekulace, jako například „Revival“ (obrozený) nebo „Rejoice“ (oslavný). Tyto slova už jsou trochu více vznešená, avšak ne až zase tak obvyklá. Co mi k iPhonu XR sedí nejvíce, je slovo „Radiant“ (zářivý), a to přesně proto, že je představen hned v šesti barvách. Avšak opět tomu popravdě moc nevěřím. Co když tedy ono „R“ v názvu neznamená vůbec nic?

Jak už jsem zmínil výše, tak Apple používá písmeno „S“ pro označení nových, vylepšených verzí jejich telefonů. Pojďme nyní ale lehce zabrouzdat ke konkurenci. Znáte společnost OnePlus? Jedná se o společnost, která vyrábí telefony s operačním systémem Android. OnePlus k označení svých telefonů na rozdíl od Applu přidává písmeno „T“. Označení „T“ OnePlus používá proto, aby si lidé mysleli, že právě produkty OnePlus jsou krok před těmi od Apple. Pořád nevíte, co tím myslím? Pojďme se podívat do abecedy.

Když se v abecedě podíváme na písmeno S, tak zjistíme, že jej z pravé strany obklopuje písmeno T – tedy písmeno, které používá OnePlus k tomu, aby si lidé mysleli, že jsou dál než Apple, stejně jako ono písmeno, které je oproti S dál. Když se ale podíváme na levou stranu od písmene S, tak zjistíme, že se zde nachází písmeno R. Právě tohle by mohl být ten důvod, proč si Apple vybral označení XR – protože prostě a jednoduše je R o krok před písmenem S, tak stejně, jako je iPhone XR o krok za iPhony Xs.

Osobně se mi tato druhá verze zamlouvá o dost více, než ta první, ve které by písmeno „R“ mělo značit nějaké slovo. Možná se ale mýlím, avšak pravý význam tohoto slova zná momentálně jen Apple. Snad se někdy v budoucnu dočkáme oficiálního vysvětlení a rozluštění. A co si o označení XR myslíte vy? Určitě nám to napište do komentářů.

|
36
Leitz

Diskuze

  Nevím, kam chodíte na tyto bláboly. Sám Apple řekl, že R stojí pro „liquid Retina display“, kterým je iPhone R vybaven.

  Reagovat

  X ma ale taky retinu ale hd to by pak melo spis smysl „L“.
  Podle me to budou Reach Rainbow nebo Rockie. Mozna i to Oneplus znaceni ma smysl ale ukazovalo by ze ten telefon bude updatovany co dva roky a to muze byt risky.

  Reagovat

  Je to samozdřejmě Refresh, bud to tam rikali, nebo me to pripadlo jako evidentni, tzn refresh jako obnoveny starsi model, tedy obnoveny telefon ktery nastupuje misto X sice nema oled ale proste jako dostupna nahrada predchoziho modelu ktera si nehraje na hogo fogo jako xs

  Reagovat

  Pravdu má Bayo Vanek. “S” bylo Applem vybráno jako “Speed” ze je rychlejší ve všech směrech, než jeho bez eskovy předchůdce. A “R” jako Retina. Takto to na konferenci vysvětloval i Phil Schiller, když řekl “iPhone Xr like retina liquid displej”… A je po záhadě 👏👏👏🥂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz