Zavřít reklamu

Napriek negatívnemu svetlu, ktoré vnáša do pohľadu na spoločnosť jej generálny riaditeľ Elon Musk spolu so svojimi nedávnymi kauzami sa zdá, že Tesle sa darí viac ako kedykoľvek predtým. Produkcia neustále stúpa, dopyt je stále veľký a podľa posledných informácií je dosť možné, že ak sa táto situácia bude uberať správnym smerom, Tesla konečne vykáže finančný zisk. Tretí štvrťrok 2018 sa nesie v znamení produkcie, ktorá sa vyšplhala na historické maximum, pričom bolo vyrobených vyše 80 000 vozidiel. Producent elektromobilov vníma toto obdobie ako svitanie na lepšie zajtrajšky, no ešte by bolo priveľmi skoro na to, aby sme hovorili o úspechu. Ak ale pôjde všetko tak ako má, už onedlho sa finančné hodnoty prehupnú do pozitívnej škály a Tesla tak započne novú éru operácie na trhu.

Všetko to vyplýva hlavne z obrovských kvót, ktoré by mala produkcia dodržiavať. Kľúčovú úlohu v tejto situácii zohral Model 3, okolo ktorého sa tieto čísla neustále točia. Za rekordný čas dva a pol dňa sa Tesle podarilo vyrobiť 2 000 vozidiel tohoto typu, čo predstavuje naozaj úžasný míľnik. Z celkového čísla 80 tisíc predstavuje nadpolovičnú väčšinu (53 tisíc) práve Model 3. Produkcia tak vykázala 187% rast v porovnaní s posledným štvrťrokom. To znamená, že posledné tri mesiace boli pre spoločnosť plodnejšie ako predošlé dva štvrťroky dokopy.

Produkčné peklo vystriedali problémy s dodávaním. Tesla dokonca nestíha vybavovať objednávky. 

Napriek tomu, že je táto hranica viac než obdivuhodná, Tesle sa pred očami vynára ďalší problém. Ten je ale omnoho príjemnejší ako predchádzajúce komplikácie. Firme sa na parkoviskách začalo hromadiť enormné množstvo vyrobených elektromobilov, nakoľko mala problémy s prepravou a dodávaním áut na zakázku. Pri tejto príležitosti začali kompetentní rozmýšľať nad spustením výroby vlastného nákladného vozidla, ktoré by vybavovalo dodávky vyrobených elektromobilov. Okrem toho sa firme podarilo vyrobiť viac Modelov X a S ako sa predpokladalo čo znamená, že sa môže orientovať v prvom rade na vybavovanie objednávok a odškrtávanie mien z dlhočízneho zoznamu. Tesla ešte nikdy nebola tak blízko k prekonaniu historickej hranice vedúcej k ziskom. Najbližšie týždne ukážu, či je spoločnosť schopná pokračovať v podobne zrýchlenom tempe výroby a dodávok ako tomu bolo doteraz.

Tesla

Dnes nejčtenější

.