Zavřít reklamu

Obvinenia spojené s Muskom a jeho vyjadrením, ktorého sme sa dočkali ešte pred niekoľkými mesiacmi naberajú na obrátkach. Kvôli manipulácii s trhom, ktorú Elon spustil svojim tweetom pojednávajúcim o prípadnom prebratí Tesly do súkromných rúk, bude riaditeľ firmy nútený odstúpiť z predstavenstva. Toto uznesenie vyplynulo ako výsledok mimosúdneho vyrovnania, pričom okrem členskej stoličky v predstavenstve príde Musk aj Tesla separatívne o 20 miliónov dolárov. Finančné prostriedky poslúžia ako odškodné pre investorov, ktorí utrpeli škody spôsobené počínaním spoločnosti. Počas nasledujúcich 45 dní musí Elon z predstavenstva odstúpiť (minimálne na dva roky), no vo funkcii generálneho riaditeľa aj naďalej zotrvá.

O tomto výsledku rozhodol americký Úrad pre cenné papiere a burzu, na základe ktorého bude musieť spoločnosť Tesla vykonať niekoľko interných zmien. V čele firmy by sa mali objaviť dvaja noví nezávislí riaditelia a okrem toho je podľa úradov nutné, aby sa Musk dôslednejšie zaoberal internetovou komunikáciou na sociálnych sieťach. Z tohoto dôvodu bol firmou poverený špeciálny právnik, ktorý bude mať za úlohu monitorovať všetky komunikačné prostriedky (obzvlášť vyjadrenie cez Twitter) zo strany Elona Muska. Tieto opatrenia by mali podľa kompetentných zvrátiť nedôveru vo vyjadrenia firmy a posilniť jej postavenie na trhu.

Hlavnou iskrou pre podnietenie všetkých nedávnych komplikácií sa stal tento tweet Elona Muska: 

Musk sa ešte stále drží vyhlásenia, ktoré hovorí o tom, že jeho zámerom nebolo narušiť celosvetový trh spojený s burzou a cennými papiermi. Množstvo informácií však poukazuje na fakt, že potenciálnych investorov začal vyhľadávať až po vydaných obvineniach. Tie sa týkali rapídneho vzostupu hodnoty akcií, čo mal zapríčiniť generálny riaditeľ firmy práve svojim tweetom. Vyzerá to tak, že firma si už v budúcnosti dá dvojnásobný pozor na to, čo prezentuje predstaviteľ spoločnosti na sociálnych sieťach. Ďalšie rokovanie vo veci Muskovho prečinenia je naplánované na debruár/únor 2019. Justičné oddelenie chce totiž aj naďalej pokračovať v prešetrovaní Muskovho úmyslu manipulácie. Do tej doby sa môže ešte veľa skutočností zmeniť, preto si na konečný záver prípadu budeme musieť počkať.

Musk

Související články

Dnes nejčtenější

.