Zavřít reklamu

O občasných nehodách elektromobilov Tesla, sme vám za určité obdobie priniesli viacero správ. Tentokrát tu ale máme niečo naozaj bizarné. Majiteľ jedného z elektromobilov od spoločnosti Tesla sa stal hlavným účastníkom extrémne netradičnej nehody. Veriť tomu nechcel ani Oniel Kurup, ktorý sa viezol vo svojom vozidle Model X od Tesly, keď sa naňho znenazdajky vyrútilo a následne aj narazilo lietadlo protidrogovej služby DEA (Drug Enforcement Agency). Nehoda prebehla v blízkosti mesta Houston, v americkom štáte Texas a ako zázrakom nikto neprišiel o život.

Dôvodom tohoto incidentu bola mechanická porucha malého lietadla spomínanej zásahovky DEA, ktoré bolo počas cvičnej misie nútené k núdzovému pristátiu na vozovke. Pilot lietadla sa spolu s dvojicou agentov snažil pristáť mimo okoloidúcich automobilov, no to mu znemožnili okolité stĺpy s vedením elektrického napätia. Takmer všetci vyviazli z nehody bez jediného škrabnutia až na jednu osobu, ktorú postihli len malé zranenia. Počas pádu k zemi sa lietadlo doslova kĺzalo po vozovke, čím pochopiteľne poškodilo niekoľko automobilov stojacich v ceste. Najvážnejšie škody si odniesol práve majiteľ Modelu X. Ten vo svojom nedávnom tweete poznamenal, že on aj jeho spolujazdec sú v poriadku, čomu môžu okrem bohu ďakovať práve vozidlu od najrenomovanejšieho producenta elektromobilov na svete.

Fotografický záznam z nehody nájdete v nasledujúcej galérii:

Podiel Modelu X na bezpečnosti pasažierov uznal aj miestny šerif, ktorý poznamenal, že táto situácia sa mohla skončiť oveľa horšie. Model X od Tesly je najbezpečnejším SUV vo svojej triede, za čo dostal nejedno ocenenie a vzhľadom na tieto neblahé skutočnosti aj dávku osvedčenia v praxi. Keď sa Oneil rozhodol po incidente zavolať priamo na infolinku Tesly a povedať im o incidente, reprezentatívna osoba na telefóne mu dokonca nechcela veriť. Až po niekoľkých vysvetleniach sa majiteľ Tesly nechal počuť, že nejde o vtip a poďakoval sa. Na tweet stručne odpovedal aj Elon Musk slovami: „Som rád, že ste v poriadku.“ Svojim vozidlám očividne verí nielen otec firmy ale aj mnoho ďalších fanúšikov, ktorí sa na šírení týchto správ osobne podieľali.

tesla

Dnes nejčtenější

.