Tesla je prý automobilkou s nejhorším prodejním systémem, má to ale háček

Podľa posledných výskumov predajných schopností, ktoré organizovala agentúra Pied Piper, je Tesla najhoršou automobilkou v zmysle systému predaja. Nenechajťe sa však zmiasť slovným spojením „predajný systém“. Takmer výlučne sa totiž jedná o kapacitu showroomov, ktoré dokážu z potenciálneho zákazníku urobiť kupujúceho. Ako vieme, Tesla má vlastný systém, ktorý je dôsledne nakonfigurovaný samotným Elonom Muskom a tento prvok v reťazci chýba. Je to ale spôsobené nárokom, pretože Tesla nie je „obyčajná automobilka“.

Výskumná praktika, pri ktorej zamestnanci potajomky navštevujú jednotlivé predajné miesta automobiliek, sa stala takpovediac každoročným pravidlom. Súčasťou výskumu je proces zahrňujúci otázky položené kvalifikovaným predajcom, schopnosť reagovať na jednotlivé problémy a celkový priebeh potenciálneho obchodu. Tu sa ale vynára háčik, vďaka ktoreému je logické, že Tesla skončila na úplne poslednom mieste (konrétne 15 bodov za priemerným skóre). Muskova spoločnosť totiž nevyužíva licencovaných predajcov z tretích strán, ale riadi si svoje obchody výhradne sama. Elektromobily od Tesly si tak môžete vyskúšať na vlastnej koži v Tesla galériách alebo v Tesla Stores, no objednávka vo väčšine prebieha výhradne online.

Jednotlivé Tesla galérie a stores sú od seba odlišné. Ako to vyzerá v predajni inovatívnej automobilky?

Podľa samotného Muska je zaužívaný proces predaja automobilov až príliš komplikovaný, nakoľko sa z poskytovaných licenčných predajcov stávajú nepotrebné prvky v systéme. Keby sa Tesla rozhodla vziať do úvahy štandardný predaj na báze resellerov, cena elektromobilov by stúpla a marža firmy by napak o niečo klesla. Podľa Pied Piper je „teslácky“ systém pedaja ekvivalentom kurátorov múzeí. Viete si asi predstaviť, ako na toto vyjadrenie zareagoval Elon Musk…samozrejme s úsmevom na tvári a poznámkou, že sa z výsledkov teší.

Tesla síce v tomto pofidernom výskume skončila na poslednom mieste, no určite to nevrhá negatívne svetlo na proces predaja jednotlivých modelov. Vnútorná politika firmy je jednoducho nastavená inak ako v drvivej väčšine prípadov. Kompletný ranking navštívených automobiliek s priradeným bodovaním nájdete na nižšie uvedenom obrázku.

Tesla

Tesla

| | Zdroj
15
Leitz

Diskuze

  Zase český nadpis a slovenský text článku? Proč tu slovenštinu takto skrýváte?

  Reagovat

  Nerozumieš tomu? Nevieš to prečítať? Nie je to písané čínsky.. je to slovenčinou.

  Reagovat

  Háček je v tom že my slovenštině tolik nerozumíme jako vy češtině, protože vy se díváte na české filmy a seriály ale my na ty slovenské ne

  Děkuji vám za slovenčinu, je potřeba ji mít všude. Byli jsme bratři a zůstali jsme, alespoň někteří. Jen ta nová generace je krátkozraká a snad ji to doje.

  Reagovat

  Byli nebo zůstali. Protirecis si. Pokud vím nyní se jedna o jiný stát a na českých webech by měla být pouze čeština. Pokud by se jednalo o odkaz na slovensky server přičemž by to bylo patrne již z nadpisu nic bych proti tomu neměl.

  Reagovat

  Mam pre tdba riesenie.
  Chod na blesk cz tam ti bude dobre a uz tolko neplackaj ako naly trol. Musim sa smiat na vasich ubolenych komentaroch .

  Vtipny jak tady severomaďaři brečej, že si někdo dovolil kritizovat slovenštinu, ale proč teda u vas doma je zakaz vysilat českej dabing ?

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz