Zavřít reklamu

O príchode Modelu 3 od spoločnosti Tesla do Európy sa hovorí už poriadne dlhú dobu. Podľa najnovších správ sa ale objavili informácie, podľa ktorých Tesla sústreďuje produkciu svojich elektromobilov práve pre európsky trh. Americký trh je doslova valcovaný úspechom tohoto modelu, pričom sa elektromobily pod záštitou Elona Muska začínajú pomaly doťahovať na poprednejšie priečky predaja. V plánovanej myšlienke pre expanziu na európsky kontinent zažíva Tesla obdobu nedávneho „produkčného pekla“, pričom sa snaží vyrobiť obrovské počty vozidiel v čo najkratšom čase. Jediným rozdielom medzi vozidlami určenými pre americký a európsky trh je nabíjací port, preto by fabriky nemali mať v celku žiadny problém s dodaním elektromobilov. Jediným nepriateľom v tejto skutočnosti je samotný čas.

O expanzii do Európy sa intenzívne rokovalo, čo však následne vyústilo v presunutie a následné omeškanie. Dôvodom bolo uprednostnenie amerických čakateľov, pričom podľa riaditeľa Elona Muska, išlo o zdokonalenie všetkých prvkov, ktoré bolo potrebné a neodkladné ešte pred rozšírením trhu. Jedným z mnohých ukazateľov, ktoré naznačujú vytúžený príchod Modelu 3 do Európy sú VIN registrácie prvých modelov. Podľa všetkého by už ale mal plán pokračovať v dohodnutom termíne a my sa dočkáme vozidiel v priebehu prvej polovice roku 2019.

Od tohto obdobia nás však delí ešte niekoľko mesiacov, čo zrejme Tesla využije na ďalšie bezpečnostné testy. Pôvodný deadline sa odhadoval na druhú polovicu tohto roku, no to sa očividne zdalo ako nedosiahnuteľná méta, preto sa výroba a dodanie oneskorilo. Presný dátum, kedy sa Tesla Model 3 objaví v európskych showroomoch je zatiaľ nejasný. K dispozícii bude samozrejme aj možnosť prezentačných jázd a testov, no k tomu má spoločnosť ešte veľmi ďaleko. Nebude sa samozrejme jednať o prvé Modely 3, ktoré sme mali možnosť vidieť v Európe. Rozšírenie výroby a následná expanzia by však mala zapríčiniť rapídny nárast predajov, čo očakáva aj hlavný predstaviteľ Elon Musk. Tesla sa tak konečne môže stať ziskovou spoločnosťou, teda aspoň pokiaľ dodrží vopred určené smernice a produkčné plány na nachádzajúce obdobie.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.