Zavřít reklamu

Jen pár dní po představení nových iPhonů se začínají dostávat na světlo světa první benchmarky, které nám mají dát alespoň částečnou představu o tom, jak si stojí nové iPhony po stránce výkonu. Ten se totiž oproti loňsku opět slušně zvýšil a z iPhonů tak udělal ještě výkonnější bestie. Jak si tedy novinky v testech vedly?

Hned na úvod je potřeba říci, že je benchmarků zatím skutečně málo, takže je je potřeba zatím brát spíše s rezervou. I tak nám ale potvrzují slova Applu o zvýšení výkonu – tedy alespoň u iPhonu XS. Ten totiž dosáhl v testu na jedno jádro skóre 4576 a poté 4763, v testu na více jader se potom dostal na 11385 a 11167. Pokud tyto čísla porovnáme s výsledky loňského iPhonu X, který dosahoval na jedno jádro v průměru 4208 bodů a na více jader 10116 bodů, vidíme u procesoru A12 Bionic výkonnostní nárůst zhruba v rozmezí 10 až 15 %. 

V benchmarcích se objevil i nový iPhone XS Max, který však v testu příliš nezazářil. Na jedno jádro se mu totiž podařilo získat skóre 4813 a 4790, na více jader pak 10841 a 10226. V testovaném modelu však běžel zcela nový software iOS 12.1, který nyní zatím k dispozici ani vývojářům. Je tedy vcelku pravděpodobné, že na “horším” skóre se podepsala právě jeho horší optimalizace.

Otestování se dočkal i třetí a nejlevnější model – iPhone XR. Ten si v testu na jedno jádro vysloužil 4754 bodů a v testu na více jader 9367 bodů. Jeho výsledky jsou tak v testech na jedno jádro oproti loňskému iPhonu X vyšší, na více jader ale tento nováček lehce ztrácí, což je poměrně zajímavé, jelikož i jeho RAM paměti je stejně velká jako ta, kterou Apple umístil do loňské “desítky”. 

Ačkoliv jsou benchmarky poměrně zajímavé, o výkonu nových iPhonů si budeme muset udělat sami obrázek až při jejich reálných testech. Pokud se ale vyplní sliby Applu a nové iPhony budou opět o něco rychlejší ve všech směrech, máme se skutečně na co těšit. Tím spíš, až je postavíme proti konkurenci například z dílny Samsungu. 

Apple-iPhone-Xs-line-up-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější