Zavřít reklamu

Před pár dny vyšla zpráva o tom, že Apple chystá na příští rok hned tři nové modely iPadů. I když o hardwarovém vybavení připravovaných tabletů zatím nic nevíme, předpokládá se, že budou osazeny procesorem A10X Fusion. A údajný benchmark právě tohoto procesoru se nedávno objevil na internetu.

U Applu se stalo poměrně častým zvykem, že „áčkové“ procesory ze svých iPhonů používá v aktualizované verzi i pro iPady s více GPU jádry a taktovaným CPU o vyšších hodnotách. V názvu těchto převzatých procesorů figuruje navíc písmeno „X“. Současné iPady jsou poháněny procesorem A9X, navrženým Applem. Zatím však nevíme, jakými procesory budou osazeny chystané iPady Pro a iPad mini 5. generace, které mají spatřit světlo světa na jaře příštího roku. „X“-varianta procesoru A10, který pohání sedmičkový iPhone, u nich dosud ohlášena nebyla. Objevily se však výsledky benchmarku údajného procesoru A10X Fusion.

Na čínské sociální síti Weibo se ale nyní objevily údajné výsledky, poukazující na výkon „procesoru A10 X“. Pocházejí prý z aplikace GeekBench. Údaje ukazují nejméně o pětinu rychlejší výkon CPU, a to jak u jednoho, tak i u dvoujádra.

a10x-fusion-benchmark

Co výsledky říkají? Ve srovnání s procesorem A9X se zdá A10 Fusion o 34% rychlejší (jedno jádro) a o 27,4% rychlejší u dvoujádra. Ve srovnání s oficiálními výsledky z GeekBench pro A10 Fusion se zdá být výkon CPU s údajným A10X Fusion o 21,9% rychlejší u jednoho jádra a o 19,8% rychlejší u multijádra.

Zveřejněné výsledky samozřejmě nelze brát jako stoprocentní. Dají se snadno zfalšovat a neexistuje způsob, jak jejich pravost ověřit. Nezbývá tedy než si počkat, až se něco objeví na oficiálním webu GeekBench.

Zdroj: iDownloadBlog.com

apple-a10-fusion-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.