Zavřít reklamu

Zpráva serveru KGI z letošního srpna mluví o tom, že Apple v roce 2017 vyšle do světa hned tři nové iPady, a zmiňovala, že dosavadní 9,7-palcový model by mohl být nahrazen 10,5″ variantou. Server MacOtakara dnes přišel s podobnou zprávou. Píše, že na jaře příštího roku budou vydány tři nové modely iPadu Pro. Zpráva japonského serveru se v lecčems kryje se srpnovým reportem od KGI.

MacOtakara se rovněž drží myšlenky o něco větší standardní velikosti iPadu Pro, velikost úhlopříčky jeho displeje však odhaduje na 10,1 palce. Rozměrově by měl tablet vyrůst o 1 cm na délku a 0,5 na šířku.

Poslední dobou se hojně objevovaly otázky od laiků i odborníků, zda bude Apple pokračovat v načaté linii iPadů mini. Důvodem k otázce byla především produkce iPhonů s většími displeji. Podle zmiňované zprávy bude iPad 4 bude obnoven jako 7,9palcový iPad Pro, disponující Smart Connectorem a čtyř-reproduktorovým zvukovým systémem. Mluví se také o iSight fotoaparátu o 12 milionech pixelů, blesku True Tone a vylepšeném displeji.

Co se Smart Connectoru týče, zpráva nic konkrétního neříká, ale předpokládá se, že pokud si najde cestu do iPadu mini, můžeme se na něj těšit i u desetipalcové verze. Upgradu by se měly dočkat také mikrofony.

12,9-palcový model iPadu Pro by měl dostat lepší, 12mpx fotoaparát, True Tone displej a True Tone blesk. O 9,7-palcovém iPadu se zpráva KGI nezmiňuje.

Když Apple odstranil z iPhonu 7 vstup pro 3,5 mm jack konektor, mnozí si kladli otázku, zda náhodou nebude následovat i iPad, ale MacOtakara tyto obavy vyvrací – všechny tři modely by měly patřičným vstupem disponovat. O tom, zda u iPadu Apple zkopíruje i home button z iPhonu 7, se zprávy zatím nezmiňují.

ipad pro

Zdroj: 9to5Mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.