Zavřít reklamu

Natěšenost většiny fanoušků Applu každou minutou narůstá. Od startu dlouho očekávané keynote nás totiž dělí posledních sedm hodin. Pojďme si tedy ještě rychle zrekapitulovat, co vše by nám měl Apple na své keynote ukázat a čeho se naopak pravděpodobně nedočkáme.

iPhony

Zářijová keynote je již řadu let neodmyslitelně spjata s představením nových iPhonů, takže je jasné, že právě iPhony musíme zařadit na první místo. O chystané trojici, ve které nalezneme dva modely s OLED displeji a jeden model s LCD displejem, toho však již víme poměrně dost a tudíž nás nejspíš příliš mnoho věcí nepřekvapí. Otazník ale stále visí nad použitým procesorem v nejlevnějším iPhonu či tom, o kolik se Applu podařil oproti loňsku zvýšit výkon jeho čipsetu. Už loňský A11 Bionic byl a vlastně i stále je skutečné monstrum, které v benchmarcích drtí i valnou většinu svých mladších konkurentů. Krom výkonu, který stejně většina z nás nikdy naplno nevyužije, pak bude jistě zajímavé i prodloužení výdrže, které se dá též očekávat. 

Podobu nových iPhonů jsme si již mohli několikrát prohlédnout na uniklých fotografiích:

Apple Watch Series 4

Krom iPhonů jsme se v posledních dvou letech dočkali v září vždy představení nové generace hodinek Apple Watch, takže i dnes očekáváme právě je. Apple Watch Series 4 by měly být skutečně velmi zajímavým produktem, který přinese první větší designovou změnu do této produktové řady. Krom zvětšení displeje by totiž měly přinést i přepracované boční tlačítko, které bude pravděpodobně haptické, a možná i jiné rozvržení reproduktorů a mikrofonů, což naznačuje uniklá fotky z minulých týdnů. Těšit se samozřejmě můžeme i na nový čipset, který bude jako již tradičně o desítky procent výkonnější a úspornější, než ten, který byl použit vloni. 

Na první fotografii v galerii je uniklý snímek Applu zachycující Watch Series 4, další snímky jsou pak koncepty:

iPady Pro

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Právě toto heslo Apple skutečně razí a i vloni nám na keynote představil hned trojici produktů, které posléze vypustil mezi své zákazníky (AirPower a nové pouzdro pro AirPods se nedá počítat). Zatímco vloni jsme se dočkali nové generace Apple TV, letošek by nám měl přinést iPady Pro. Ty by se měly též představit s výraznou designovou změnou v podobě výrazného zúžení rámečků, Face ID a nového způsobu ovládání, ke kterému musel Apple přistoupit kvůli odstranění Home Buttonu. 

Finální podobu iPadu Pro již díky únikům ikon z bety iOS 12 a leakerům známe: 

Spuštění prodeje AirPower a nového pouzdra pro AirPods

Kdy, když ne dnes. Přesně tímto heslem by se měl Apple alespoň u těchto produktů řídit. Ačkoliv je „představil“ již před rokem na zářijové keynote, na pulty obchodů ještě ani jeden z nich nedodal, za což schytává od svých zákazníků i konkurence posměšky střídající se s kritikou. Dá se ale očekávat, že to vše dneškem utne a světu oznámí, kdy si bude moci jeho „novinky“ objednat.

Pouzdro pro AirPods a AirPower již známe z loňska:

Softwarové novinky

Krom hardwarů by měl Apple samozřejmě zabrousit i na téma softwarů – konkrétně na své nové systémy, které v průběhu září představí. Po skončení keynote Apple vypustí GM verze svých systémů iOS 12, tvOS 12, watchOS 5 a macOS Mojave, které budou určeny pouze beta testerům. Dočkáme se ale samozřejmě i oznámení data uvolnění systémů pro všechny uživatele, což se odehrává zpravidla týden po keynote. 

iOS 12 testujeme už od jeho první bety a připravíme pro vás recenzi:

Divoká karta

MacBook

O novém levném MacBooku se v poslední době mluví skutečně hodně a některé indície naznačují, že bychom se měli dočkat jeho představení právě dnes. My si to tak úplně nemyslíme, nicméně vyloučit tuto možnost zcela nemůžeme.

Přijde nový MacBook v designu legendárního Airu?:

AirPods 2

O příchodu vylepšené verze sluchátek AirPods se též hovoří poměrně intenzivně. Novinka, která by se měla pochlubit například voděodolností, funkcí “Hey Siri”, lepší výdrží baterie či lepším potlačením okolního hluku, se však dle našeho názoru dnes též spíše nepředstaví. Stejně jako u nového MacBooku to ale vyloučit zcela nelze. 

Designově by se druhá generace AirPods změnit neměla:

Apple Pay v České republice

Věc, na kterou spousta z nás čeká jako na smilování. Některé náznaky sice nasvědčují skutečně tomu, že se Apple Pay blíží, přesné datum ale bohužel pořád neznáme. V minulých měsících se navíc objevilo skutečně velké množství “zaručených zpráv” od všelijakých zdrojů, které příchod Apple Pay předpovídaly, avšak marně. Možná i proto se začalo mnoho z nás na příchod této platební metody dívat vcelku skepticky. Dnešek by ale mohl vlít do našich žil novou krev. Kdy jindy by totiž Apple měl oznámit příchod Apple Pay do České republiky, než právě na keynote? 

Apple Pay by mohlo mnohým z nás výrazně usnadnit život:

iPhone SE 2

Další skutečně vymodlený produkt, tedy alespoň v našich luzích a hájích. I příchod tohoto modelu ale příliš růžově nevidíme. Ačkoliv bylo ještě v létě úniků poměrně dost, poslední týdny nadšení zcela opadlo a hovořilo se prakticky jen o trojici iPhonů s designem iPhonu X a velkými displeji. Udělá si Apple ještě pro tohoto drobečka ve své nabídce místo? Překvapení by to bylo solidní. 

Skleněná záda pro bezdrátové nabíjení by iPhonu SE určitě slušela: 

apple event
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější