Zavřít reklamu

Pokud často pracujete s prezentacemi, například ve škole či v práci, tak jste se už dost možná ocitli v problémech s kompatibilitou prezentací z jablečného Keynote v operačním systému Windows. Pokud jste se někdy pokusili soubor s příponou .key ve Windows otevřít, nepochodili jste. V tomto návodu si ukážeme, jak můžete Keynote prezentace rychle a jednoduše spustit pomocí iCloudu v operačním systému Windows.

Jak v operačním systému Windows otevřít prezentaci z Keynote pomocí iCloudu

Nejprve je nutné, abyste svůj .key soubor do operačního systému Windows dostali – nahrajte jej tedy například na nějaké úložiště, anebo třeba na flash disk. Jakmile se bude soubor nacházet ve Windows, tak v prohlížeči přejděte na stránky icloud.com. Zde se přihlaste pomocí vašeho Apple ID. Jakmile tak učiníte, ocitnete se ve webovém prostředí iCloudu, kde stačí rozkliknout ikonu Keynote. Poté, co tuto ikonu rozkliknete, tak v pravém horním rohu klepněte na ikonu šipky s mrakem (nahrání souboru). Po kliknutí na tuto ikonu se vám zobrazí nové okno, ve kterém prezentaci ve formátu .key otevřete. Nyní počkejte, dokud se soubor nenahraje, a poté na něj v prostředí iCloudu dvakrát klikněte. Pak už jen stačí počkat, dokud se Keynote prezentace nenačte, a je hotovo.

Jakmile Keynote prezentaci na iCloudu pustíte, tak se můžete pustit do samotného prezentování. Nutno podotknout, že v rámci webového rozhraní iCloudu můžete po nahrání .key prezentace provést stažení ve formátu .pptx, tedy ve formátu určeném pro prezentace PowerPoint. Pokud tedy z nějakého důvodu nechcete prezentovat přímo z iCloudu, tak jej můžete využít jakožto „převodník“ vaší prezentace. Berte však na vědomí, že ve formátu .pptx nemusí prezentace vypadat totožně, jako v Keynote.

Související články

Dnes nejčtenější