Zavřít reklamu

Počítače Mac zažily v předešlém čtvrtletí velmi výrazný propad v prodejích. Tato skutečnost je pro Apple samozřejmě vztyčeným ukazováčkem, který však rozhodně nechce brát na lehkou váhu. V jeho dílnách proto podle všech dostupných informací vzniká zcela nový typ MacBooku, který by měl být cenově dostupný a měl by se dát považovat za nástupce MacBooku Air, o jehož dalším osudu se v poslední době čile spekuluje. A právě brzký příchod tohoto stroje potvrdil další zdroj – asijský portál Digitimes, který se v minulosti v pravdivosti informací již slušně osvědčil. 

Podle zprávy výše zmíněného zdroje se Apple skutečně chystá velmi brzy představit nový MacBook, který by měl být ultratenký. Osazen by pak měl být novými procesory od Intelu z řady Amber Lake či Whiskey Lake, které by měly být slušně výkonné a zároveň velmi energeticky úsporné. Popis tohoto nového stroje tak víceméně koresponduje s předpovědmi z minulých měsíců, které právě příchod nového Macu naznačovaly. 

Bude nový MacBook vypadat nějak takto?:

Co se pak týče samotného představení tohoto produktu, k tomu by mělo podle zdrojů dojít buď příští týden na keynote v Divadle Steva Jobse nebo v následujících týdnech prostřednictvím tiskové zprávy. Po představení by ale mohl být problém s dostupností, jelikož je podle Digitimes nových CPU zatím výrazný nedostatek, což by se mohlo právě na výrobě podepsat. 

Pokud jste tedy nad novým MacBookem pokukovali, v tuto chvíli bude nejlepší ještě pár týdnů vyčkat. Dočkat bychom se totiž mohli skutečně pěkného stroje za příznivou cenu, který by mohl splňovat veškeré vaše požadavky. Vše je ale zatím samozřejmě v rovině teorií. 

macbook-air-2-13

Dnes nejčtenější

.