Zavřít reklamu

Stávající verze Macu mini má již svá nejlepší léta dávno za sebou. Apple totiž tento stroj aktualizoval naposledy před dlouhými čtyřmi lety. Je tedy jasné, že hardware, který je v něm použit, začíná být zastaralý, kvůli čemuž už tento počítač netáhne tak, jak by mohl. To je ovšem škoda. Za cenu 499 dolar je právě tento produkt entry modelem do jablečného světa počítačů. Apple se ale chystá na jeho razantní vylepšení. 

Reporterům Marku Gurmanovi a Debby Wu z Bloombergu se podařilo o Macu mini zjistit velmi zajímavé detaily. Podle jejich zpráv totiž Apple na letošek chystá jeho aktualizaci, která přinese výrazné vylepšení hardwaru. To by mělo být dokonce tak razantní, že ním bude Apple cílit především na profesionální uživatele, zatímco doposud byl Mac mini oblíbený spíše mezi běžnými uživateli. S velmi výkonným hardwarem jde ale samozřejmě ruku v ruce i cena, která by měla být v porovnání s modelem z roku 2014 vyšší. O kolik ale v tuto chvíli jasné není.

Upgradu Macu mini nemůžeme divit i díky vyjádření Phila Schillera a Tima Cooka z minulých měsíců. Oba dva totiž označili Mac mini za důležitý produkt v portfoliu v jablečné společnosti, který ještě své poslední sbohem neřekl. Tím de facto potvrdili, že s ním Apple do budoucna ještě počítá a nějaký upgrade mu vnukne. 

Mac mini by se měl dočkat velkého vylepšení. Dojde i na vylepšení designu, který by ho přiblížil třeba tomuto?:

A zase ten MacBook

Krom novinek o Macu mini se reportéři opět zabrousili i na téma chystaného nástupce MacBooku Air. Ten by měl podle nich vycházet z designu MacBooku Air, ale přinese užší rámečky kolem displeje a 13” Retinu, která nahradí nynější LCD panel. Teoreticky bychom se tak nemuseli loučit jak s klasickými porty, tak ani se svítícím logem na víku, které mnozí z nás tak moc milují.

Nový Air by tak mohl ve výsledku vypadat nějak takto:

Co se pak týče představení nových Maců, o tom zatím koluje mnoho nejasností. Podle reportérů je totiž vcelku možné, že na pódiu Divadla Steva Jobse si své chvilky slávy užijí jen nové iPhony, Apple Watch a případně iPady. Macy by se pak mohly dočkat zhruba o měsíc později, kdy by pro ně mohl Apple připravit vlastní tiskovou konferenci, či je stroze představí přes tiskovou zprávu. 

Mac mini concept FB

Dnes nejčtenější

.