Zavřít reklamu

Intel konečně po mnoha spekulacích oficiálně představil nové modely procesorů. Jedná se o osmou generaci série U a Y, které se dříve označovali jako Whisky Lake a Amber Lake. Oba dva jsou dle Intelu určeny pro tenké a lehké notebooky a mají nabídnout vysoký výkon spolu s dlouhou výdrží baterie.

Procesory ze série U jsou konkrétně i7-8565U (čtyřjádrový s 1.8GHZ a až 4.6GHz s Turbo boostem), i5-8265U (čtyřjádrový s 1.6GHz a až 3.9GHz s Turbo boostem) a dvoujárdrový i3-8145U, který nabídne 2GHZ s Turbo boostem až na 3.9GHz. Všechny tři nabídnou až 2x rychlejší výkon a zabudovanou podporu pro hlasové asistentky Alexa a Cortana. Velmi zajímavě zní informace Intelu, že by procesory měli nabídnout výdrž baterie až 16 hodin a při nastavení pro větší výdrž dokonce 19 hodin.

Řada Y už tak zajímavá není. Konkrétně jde o procesory i7-8500, i5-8200Y a m3-8100Y, přičemž první dva jsou dvoujádrové a nabídnou 1.5GHz respektive 1.3GHz. m3-8100Y nabídne výkon 1.1GHz s Turbem až na 3.4GHz. U této řady Intel neprozradil žádné konkrétní specifikace ohledně zvýšené výdrže baterie, které bychom se ale dočkat měli.

Prakticky ihned po představení se začalo samozřejmě spekulovat nad tím, zda se těchto procesorů dočkáme v nových MacBoocích, které by měly do konce tohoto roku dorazit. Vzhledem k vlastnostem procesorů bychom se tomu ale nedivili. Zda se v nich ale objeví série U či Y v tuto chvíli samozřejmě netuší nikdo.

intel cpu fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější