Zavřít reklamu

Analytik Amit Daryanani z RBC Capital Markets přišel s informací, že originální video obsah a Apple Music mohou Applu v následujících třech letech vydělat v přepočtu 200 až 240 miliard korun. Jedná se o velmi zajímavou předpověď, protože přinášení originálního obsahu je často vnímáno jako ztrátová záležitost, která má za úkol v dlouhodobém horizontu přivést nové uživatele do ekosystému společnosti. Pokud by tedy navíc bylo vydávání tohoto obsahu ziskové, jednalo by se o další skvěle promyšlený krok.

Apple zřejmě připravuje spuštění vlastní streamovací služby podobné například Netflixu a jak jsme vás již informovali, snaží se do svého týmu získat opravdu mnoho zajímavých osobností. Celková investice do vytváření video obsahu letos přesáhne miliardu dolarů, takže to kalifornská společnost opravdu myslí vážně. V přípravě je již skoro 20 odlišných pořadů od dramat přes komedie až k různým dokumentům a hudebním videím.

Na Apple TV půjdou originální pořady od Applu sledovat: 

Daryananiův předpoklad je založen na tom, že by počet uživatelů Apple Music během příštích tří let měl přesáhnout 100 milionů, v současnosti je předplatitelů zhruba 50 milionů. Zatím se však neví, jak bude originální video obsah Apple přinášet svým uživatelům. Nejčastěji se spekuluje právě o službě podobné Netflixu, která by byla přístupná skrze aplikaci v Apple TV a byla by založena na časovém předplatném. Případně se také nabízí možnost předplatit si ji společně s Apple Music v balíčku za zvýhodněnou cenu.

Těšíte se, s čím Apple přijde, nebo nedáte dopustit na HBO Go a Netflix a nečekáte, že by je Apple překonal?

apple tv 4k fb

Související články

Dnes nejčtenější

.