Zavřít reklamu

Že se Apple chystá prosadit vlastním obsahem ve filmovém průmyslu se proslýchá už zhruba rok. Samotný kalifornský gigant však tento záměr zatím nijak hluboce neokomentoval, byť jeho představitelé již několikrát uvedli, že je skutečně na co se těšit. Krom obsahu pořadů visí otazníky i nad tím, jak se je Apple rozhodne mezi své zákazníky distribuovat. Podle mnohých analytiků má v tomto ohledu Apple prakticky jen dvě varianty – vytvořit vlastní streamovací službu speciálně pro pořady či své pořady propojit s Apple Music, jako tomu bylo donedávna s Carpool Karaoke či Planet of the Apps. Zpravodajci z CNBC se však dostali k další velmi zajímavé možnosti, o které jim pověděli zdroje dobře obeznámené s plány Applu. Na co se tedy můžeme těšit?

Podle nových informací má Apple v plánu své pořady distribuovat přes aplikaci Apple TV a to dokonce bezplatně. V aplikaci budou navíc uživatelé moci sledovat jak originální obsah Applu zdarma, tak i pořady dalších společností za určité předplatné, což umožňuje aplikace již nyní. Právě sledování pořadů přes aplikaci Apple TV má ale háček. Aplikace je totiž dostupná jen v několika málo zemích, přičemž ve zbytku zemí je v systémech nahrazena aplikací Videa. Teoreticky by se tak mohlo alespoň ze začátku stát, že si originální obsah Applu neužijí jiní uživatelé, než ti s podporovanými zeměmi. Podle zdrojů CNBC ale hodlá Apple aplikaci výrazně přepracovat, takže je možné že s jejím uvolněním počítá i do dalších zemí. 

Originální pořady Applu bychom si mohli v budoucnu vychutnat i na takového Apple TV:

Pokud by se slova zdrojů CNBC vyplnila, mohl by být skutečně originální obsah Applu pro mnoho konkurenčních služeb hrozbou. Jablečná základna uživatelů je totiž skutečně velká a pokud by jim Apple distribuoval alespoň část svých pořadů zcela zdarma, je prakticky zaručeno, že by si své diváky našel. Na druhou stranu nám právě slovo “zdarma” ve spojení s Applem příliš nesedí. Kalifornský gigant si totiž nechává bohatě zaplatit za prakticky vše a bylo by zvláštní, kdyby tuto rétoriku porušil. 

apple_tv_koncept

Související články

Dnes nejčtenější

.