Zavřít reklamu

Poprask způsobený záměrným zpomalováním starších iPhonů začíná propukat naplno ve všech částech světa. Žaloby, které na jablečnou společnost letí, můžeme počítat na desítky a vyšetřováních, která se rozjíždí například ve Francii, USA či Itálii též není zrovna málo. K zástupu lynčujícím Apple se pak před pár dny přidala i Jižní Korea. Její žaloba je však poměrně netradiční.

V domovině konkurenčního Samsungu se proti nečestným krokům Applu ohradila asi stodvacetičlenná skupina spotřebitelů, kteří jsou chováním Applu rozhořčeni. Nerozhodli se však zažalovat samotný Apple, ale rovnou jeho ředitele Tima Cooka. Jakožto jeho hlavní představitel má totiž podle nich na celém problému lví podíl a měl by přijmout zodpovědnost. Jaké řešení by bylo pro spotřebitele nejlepší však Jihokorejci nenaznačili.

Podobných rarit bude nejspíš více

Tak či tak je žaloba na předního představitele Applu poměrně zajímavá a rozhodně se s ní nesetkáme každý den. Na druhou stranu se dá očekávat, že se s podobně raritními žalobami setkáme v této kauze mnohokrát. Pár dní zpět jsme vás totiž informovali například o tom, že se jeden advokát z USA dožaduje po Applu schraňování starých vyměněných baterií. Ty by totiž mohly být po nějakém čase vyžádaný odborníky a podrobeny speciální expertíze, která by mohla eventuálně rozhodnout o výsledku některých soudů.

Ačkoliv by bylo krajně naivní si myslet, že se žalobou Jihokorejců dostane Tim Cook do vězení, jistým zdviženým prstem to pro něj bezesporu je. Jakožto hlavní představitel společnosti totiž o podobných věcech bezesporu ví a z velké části jsou právě na jeho bedrech. Na druhou stranu však nemohl nikdo čekat, že úmyslné zatajení přidané správy napájení rozvíří ve světě vody takovýmto způsobem. Tím spíš, když k tomuto kroku Apple přistoupil jen a pouze kvůli tomu, aby svým uživatelům zajistil spolehlivější fungování telefonů, jak sám tvrdí. Nechme se tedy překvapit, jak celá kauza skončí. Její konec ale v dohlednu ještě rozhodně není.

Tim Cook bad FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.