V Jižní Koreji viní ze ze záměrného zpomalování iPhonů Tima Cooka, podali na něj proto žalobu

Poprask způsobený záměrným zpomalováním starších iPhonů začíná propukat naplno ve všech částech světa. Žaloby, které na jablečnou společnost letí, můžeme počítat na desítky a vyšetřováních, která se rozjíždí například ve Francii, USA či Itálii též není zrovna málo. K zástupu lynčujícím Apple se pak před pár dny přidala i Jižní Korea. Její žaloba je však poměrně netradiční.

V domovině konkurenčního Samsungu se proti nečestným krokům Applu ohradila asi stodvacetičlenná skupina spotřebitelů, kteří jsou chováním Applu rozhořčeni. Nerozhodli se však zažalovat samotný Apple, ale rovnou jeho ředitele Tima Cooka. Jakožto jeho hlavní představitel má totiž podle nich na celém problému lví podíl a měl by přijmout zodpovědnost. Jaké řešení by bylo pro spotřebitele nejlepší však Jihokorejci nenaznačili.

Podobných rarit bude nejspíš více

Tak či tak je žaloba na předního představitele Applu poměrně zajímavá a rozhodně se s ní nesetkáme každý den. Na druhou stranu se dá očekávat, že se s podobně raritními žalobami setkáme v této kauze mnohokrát. Pár dní zpět jsme vás totiž informovali například o tom, že se jeden advokát z USA dožaduje po Applu schraňování starých vyměněných baterií. Ty by totiž mohly být po nějakém čase vyžádaný odborníky a podrobeny speciální expertíze, která by mohla eventuálně rozhodnout o výsledku některých soudů.

Ačkoliv by bylo krajně naivní si myslet, že se žalobou Jihokorejců dostane Tim Cook do vězení, jistým zdviženým prstem to pro něj bezesporu je. Jakožto hlavní představitel společnosti totiž o podobných věcech bezesporu ví a z velké části jsou právě na jeho bedrech. Na druhou stranu však nemohl nikdo čekat, že úmyslné zatajení přidané správy napájení rozvíří ve světě vody takovýmto způsobem. Tím spíš, když k tomuto kroku Apple přistoupil jen a pouze kvůli tomu, aby svým uživatelům zajistil spolehlivější fungování telefonů, jak sám tvrdí. Nechme se tedy překvapit, jak celá kauza skončí. Její konec ale v dohlednu ještě rozhodně není.

 

|
7
Leitz

Diskuze

  Kostka Patrik

  Apple prida funkciu vybrania si medzi lagmi a restartmi. Takze moze cakat dalsie zaloby za restartovania statisicov starsich iphonov 😀 nemali sa priznat ze spomaluju z toho sa tak lahko nevyhrabu

  Reagovat

  Kdysi mi to dělal starý iPhone 3GS, že se v chladu vypnul i když baterka měla ještě 20-30%. Ani mě nenapadlo za to žalovat Apple, nicméně moje ne příliš obsáhlé nicméně na toto dostačující znalosti fyziky mi řekly, že mám navštívit servis a nechat baterii vyměnit. To jsem udělala a restarty ustaly. Dnes se kdovíproč pořádají hony na čarodějnice kvůli normálnímu stavu. Nechápu to.

  Reagovat

  A vysvětlili už zpomalení systému po aktualizacích? Že telefon o výkonu macbooku air nedokáže ani vykresit přechod mezi dvěma plochama?

  Reagovat

  Tento pripad je velmi jednoduchy…Dozorna rada APPLU uz viac krat dostala cez media v USA, ze ked neodvolaju COOKA tak bude zle. COOK totiz verejne podporuje LGBTI a satnu eltu v podani Clintonova a spol. Verejne protestoval proti Trumpovi. Dozorna rada nepochopila odkazy v casopise Nacional Interest, Popular Mechanic a tak sa zacali dat veci do pohybu. Najskor zeleny pasik, potom zle regujuci iPhone X v zime, teraz dioda na 8 a hlavne ten problem s bateriou a spomalovanim iPhonu…ja pevne verim ze COOK bude odvolany sposobom, kde mu ponechaju tvár a sam opusti kreslo CEO…dozorna rada to uz hadam pochopila…

  Reagovat

  jablko – ako doma všetci zdravý , podeľ sa snami na čom fičíš ako zdravý rozum papa . a keď bude Tim podporovať aj jašterov je mi to osobne jedno len zopár otázok vieš približne percentuálne vyjadriť zmetkovosť u iných výrobcov mobilov či komponentov vieš to vyjadriť u Apple vieš percento reklamácii na 1000 predaných kusov u Apple a u Apple vieš o tom že Apple má v obehu skoro miliardu zariadení nevieš nič len tu pustíš zasmradíš hlúposťou fórum.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz