Zavřít reklamu

Kolotoč žalob na Apple kvůli zpomalování iPhonů neustává. Občas se však před soudem octne žaloba, která se do určité míry všem předešlým vymyká. To je i případ žaloby podané v Los Angeles advokátem Adamem Levittem. Ten je totiž skálopevně přesvědčen, že se Apple snaží zlevněnou výměnou baterií, kterou nabízí jako omluvu, zahladit stopy po všech svých prohřešcích.

Kroutíte po dočtení úvodního odstavce nevěřícně hlavou a říkáte si, co jsou schopni lidé ještě na Apple v souvislosti s jeho kauzou vytáhnout? Nedivím se vám. Přesto se však takovéto případy opravdu stávají a žalobci jsou o své pravdě skálopevně přesvědčeni. Ta však může být samozřejmě nakonec mylná. V Applu totiž platí, že se technici při výměně staré baterie neprodleně zbaví, čímž se eliminuje riziko jakýchkoliv potíží, které by mohly staré a v některých případech i poškozené baterie napáchat. To je však podle žalobce nepřípustné. Apple by totiž podle něj měl mít minimálně v tomto těžkém období povinnost baterie uchovávat, protože by mohly být po nějakém čase vyžádány k detailnějšímu prověření. Jelikož to však Apple nedělá, snaží se podle žalobce zamést veškeré inkriminující důkazy, které by jej mohly nějakým způsobem ohrozit, pod koberec. Žaloby na něj se tak prý nebudou moci opřít o žádná přesná data a soud je kvůli tomu v mnoha případech zamítne.

Dokázal by Apple všechny staré baterie vůbec skladovat?

Těžko v tuto chvíli říci, jak se soud a potažmo i Apple k této žalobě postaví. Ačkoliv se totiž může zdát požadavek žalobce uschovávat baterie v určitých ohledech jako celkem logický a u některých žalob by tento postup mohl teoreticky skutečně nějakým způsobem pomoci, schraňovat obrovská kvanta baterií, které Apple v rámci zlevněného programu vymění, by bylo pro jablečnou společnost obrovsky náročné.

Uvidíme, jak se celá kauza v následujících týdnech a měsících vyvine. Pokud však čekáte, že se rázem vše utlumí, nejspíš jste na omylu. Kritika Apple totiž ve světě ani za mák neustává a některé dny to dokonce vypadá, že se ještě více stupňuje. Částečný útlum by mohla přinést aktualizace iOS 11.2.5, který by měla řešení celého problému představit. Zatím však bohužel nevíme, co od ní čekat. Bude to ale skutečně stačit?

 

soud-apple-iphone-fb

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.