Zavřít reklamu

Ačkoliv jsme se novému iPadu Pro věnovali již ve včerejším souhrnném článku, některá jeho vylepšení se rozhodně sluší detailněji rozebrat i ve zvláštních článcích. Jedním z nich je bezesporu USB-C, díky kterému je nyní iPad schopen spousty velmi zajímavých věcí, na které jsme doposud zvyklí rozhodně nebyli. 

Že je připojení externích monitorů s vysokým rozlišením k iPadu Pro skrze USB-C skvělé? To bezesporu. Ještě zajímavější ale pro mnohé z nás je možnost tablet využít i jakousi powerbanku pro váš iPhone. Apple se totiž na keynote pochlubil tím, že iPadem bez problému dobijete i svůj jablečný telefon. Jediné, co je potřeba, je příslušný kabel s USB-C koncovkou na jedné straně a Lightning koncovkou na straně druhé. Pak už stačí jen oba produkty vzájemně propojit a volià, z iPadu je powerbanka.

Nové iPady Pro nabízejí možnost dobíjení ostatních zařízení vůbec poprvé za dobu své existence. Bohužel však kvůli nedostatku informací netušíme, jak rychlého dobíjení je iPad schopen či zda je nabíjení umožněno jen v případě, že je i samotná iPad dobitý na určitou úroveň. Tak či tak je ale tato možnost velmi vítána, protože může mnoha uživatelům nových iPadů čas od času “zachránit krk”. 

Apples-new-iPads-can-charge-your-iPhone

Související články

Dnes nejčtenější

.