Zavřít reklamu

Z našeho iPhonu sdílíme neustále nějaká data. Ať už to jsou obrázky, dokumenty, či odkazy, tak jich většina z nás pošle jiným osobám řádově desítky. Jistě víte, že si při sdíleni nejdříve musíte vybrat, přes jakou aplikaci chcete určitá data sdílet. Na prvním místě se většinou nachází aplikace Zprávy, anebo třeba Mail. Pokud však chcete určitou fotku či cokoliv jiného sdílet skrze Messenger, tak musíte nejdříve přejet prstem zprava doleva, abyste se dostali k možnosti sdílení skrze aplikace třetích stran. V dnešním návodu si však ukážeme, jak se tohoto zbytečného hledání jiných aplikací můžete nadobro zbavit.

Jak změnit pořadí ikon v menu sdílení

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, se přesuňte k nějakým datům, která chcete sdílet. Nejjednodušší to bude skrze aplikaci Fotky, kde si najděte jakoukoliv fotografii, u které klikněte v levém dolním rohu na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou). Nyní se zobrazí klasické menu sdílení s možnostmi sdílení pomocí AirDropu, Zpráv, Mailu a dalších aplikací. Messenger či jiná aplikace se však většinou nachází až někde na páté pozici. Abyste tuto oblíbenou aplikaci dostali na první pozici, tak stačí, abyste na ni podrželi prst, a poté ji přesunuli tam, kam chcete. Jedná se o podobný postup, jako kdybyste přesouvali ikony aplikací na domovské stránce.

Jakmile si všechny aplikace v menu pro sdílení seřadíte, tak se toto pořadí uloží v celém systému. Po seřazení je tedy jedno, zdali budete zrovna sdílet fotografii, anebo nějaký odkaz. Ve všech případech se totiž pořadí ikon zobrazí tak, jak jste si ho nastavili. O této funkci jsem osobně dlouho nevěděl a myslím si, že mnoho z vás také ne. Konečně tak nemusím zbytečně hledat aplikace, které ke sdílení používám nejčastěji.

zmena menu sdileni v ios

Související články

Dnes nejčtenější