Zavřít reklamu

Minulý rok začaly na veřejnost poměrně intenzivně prosakovat zprávy o tom, že se Apple chystá prosadit ve filmovém průmyslu. Podle mnoha informací si na toto odvětví vyčlenil opravdu slušnou sumu peněz a začal pomalu se svými novými filmovými odborníky, které přivedl od konkurenčních společností, vymýšlet kvalitní obsah, jenž by rád ve své službě přinášel. Všem je však jasné, že je podobný projekt během na dlouhou trať. A to by právě mohl být pro Apple jeden z kamenů úrazu.

Ačkoliv má Apple s rozjížděním podobných projektů vlastní zkušenosti a před pár lety se mu například podařila poměrně úspěšně spustit jeho streamovací hudební služba Apple Music, někteří analytici jsou přesvědčeni, že se touto cestou i kvůli zdlouhavému vývoji nevydá. Jim Suva a Asiya Merchant ze společnosti Citi však vidí hlavní důvod k nákupu v daňové reformě v USA, která by měla být pro společnosti s penězi v zahraničí daleko přívětivější než ta nynější. Zjednodušeně by se totiž dalo říci, že se Applu díky ní rozvážou ruce a se svými penězi bude moci nakládat daleko snáz než doposud. A i díky této možnosti, která ušetří značnou část peněz, podle nich Apple zainvestuje do zajímavých akvizic, mezi kterými by mohl být právě Netflix. Analytici se dokonce domnívají, že šance na nákup Netflixu dosahují rovných 40 %, což rozhodně není zanedbatelné číslo.

Na nové Apple TV 4K by se jablečný Netflix vyjímal krásně:

Netflix jakožto ideální možnost pro nákup?

Nákupem Netflixu by Apple získal skvěle rozjetou streamovací platformu, která splňuje prakticky vše, co by rád v budoucnu provozoval i na své vlastní. Celá služba je totiž také založena na předplatném a divákům přináší mimo jiné exkluzivní pořady, které nikde jinde neshlédnou. Není se tak čemu divit, že se těší celosvětově velké oblibě, která navíc pomalu narůstá.

Není to však jen Netflix, o který by prý mohl Apple usilovat. Analytici si totiž myslí, že v se v hledáčku jablečné společnosti nachází i společnost Disney. Po ní by však Apple nejspíš sáhl až po té, co by se mu podařilo vytvořit streamovací platformu, na které by mohl obsah společnosti Disney vysílat.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se Apple skutečně k nákupu Netflixu rozhodne či nikoliv. Bylo by to bezpochyby zajímavé řešení, které by mu usnadnilo mnoho práce. Pokud však již model, který by rád v budoucnu vytvořil, navrhl a intenzivně na něm pracuje, nákup této akvizice bych osobně neočekával. Nechme se však překvapit. Ostatně, i Shazam, který Apple před pár týdny koupil, byl pro mnohé z nás absolutně nečekaným nákupem.

Netflix logo

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.