Zavřít reklamu

Apple má k dispozici spoustu finančních prostředků, a tak by pod svou střechu mohl dostat i špičkové technologické firmy. Prozatím se však zaměřuje na nákup menších společností a startupů, přičemž jeho největší akvizicí byla společnost Beats By Dr. Dre, kterou koupil v roce 2014 za celkem 3 miliardy dolarů.

Analytici spekulovali o tom, že by mohla cupertinská společnost koupit giganty jako Sony či Disney, což však není příliš pravděpodobné. V technologickém sektoru existují jiné firmy, které by měly pro Apple mnohem větší potenciál, pokud by je získal pod svá křídla.

GoPro – 1,16 miliard dolarů

Aniž by se Apple zaměřoval primárně na výrobu kamer, už několikrát z jeho dílny vyšly kamery, jež byly v době svého vzniku označeny za nejlepší na trhu. Pokud by navíc získal společnost GoPro, mohl by své působení na trhu rozšířit do dalšího sektoru. Analytik ze společnosti FBR v roce 2015 uvedl, že řada GoPro by se perfektně hodila do produktového portfolia jablečné firmy.

Apple v minulosti skutečně projevil zájem o akční kamery, jak naznačilo několik udělených patentů. Jelikož roste jeho zájem o oblast zdraví, mohla by mít pro něj přenosná kamera ovládaná přes iPhone či Apple Watch opravdu smysl, a tak by pro něj bylo více než výhodné koupit firmu, která stojí ještě méně než Beats.

Tesla – 52,6 miliard dolarů

Apple sice podle všeho pohřbil svůj tajný projekt, v rámci něhož pracoval na autonomním vozidle, i tak se stále věnuje automobilovému průmyslu. Vyvíjí totiž vlastní samořídící systém, který potom bude poskytovat ostatním automobilkám. Pokud by však koupil Teslu, spojil by se s high-end značkou, která se zavazuje také k zelené energii.

PayPal – 87,9 miliard dolarů

Apple se od roku 2014 neustále zaměřuje na oblast jako PayPal. Před třemi lety totiž spustil svůj vlastní platební systém Apple Pay. V rámci iOS 11 před nedávnem představil službu Apple Pay Cash, což je peer-to-peer služba typu PayPal.

Pokud by Apple koupil konkurenční PayPal, mohl by přesvědčit spotřebitele, aby přijali jeho platební systém. A dokonce by mohl přimět obchodníky, aby do svých obchodů přidali podporu jeho platformy.

Activision Blizzard – 45,93 miliard dolarů

Jablečné produkty, zejména počítače Mac, mají už dlouho pověst, že jsou nepřáteli pro hráče. S příchodem iPhonu se však zvýšil počet mobilních her, a tak se to postupně začíná měnit, ale opravdu velice pomalu. Technologický gigant z Cupertina by mohl tento proces urychlit tím, že by se přesunul do herní sféry akvizicí zavedené značky, jako je Activision Blizzard.

Activision Blizzard nemá herní konzoli, nicméně má obrovské jméno v oblasti počítačových, online a mobilních her. Jen pro zajímavost, vlastní i legendární Candy Crush.

Netflix – 80,19 miliard dolarů

Apple se v poslední době aktivně prosazuje na trhu s obsahem, o čemž svědčí jeho pokračující úsilí v Hollywoodu. V oblasti tvorby a distribuce obsahu je lídrem Netflix, který by Applu poskytl obrovskou hodnotu. Navíc analytici se shodli, že by bylo logické, kdyby jablečná společnost získala právě Netflix.

B64C15F5-DCCB-499F-B72E-3918ABF95E96

Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější

.