Zavřít reklamu

Asi jste postřehli, že se letos v létě uzavřela kapitola s názvem operační systém Windows Phone. Microsoft ji totiž po letech neúspěchů přestal oficiálně podporovat a systém tak prakticky zahubil. To s sebou samozřejmě přineslo celou řadu nepříjemností. Jednou z nich je i to, že se musel po nové platformě poohédnout i otec Microsoftu Bill Gates.

Gates se o tomto tématu rozpovídal v nedělním rozhovoru na stanici Fox News. I když se od něj redaktor přesný typ telefonu nedozvěděl, prozradil alespoň, že teď využívá systém Android, ve kterém má velké množství softwaru od Microsoftu. Nabízí se tak Microsoft Edition modelu Samsung Galaxy S8, který je na pultech obchodů od začátku tohoto roku a obsahuje Office, Outlook či chytrou asistentku Microsoftu Cortanu.

Produkty od Applu nesmí přes práh jeho domu

Redaktora Gatesova odopověď vcelku zaskočila a zeptal se ho, zda nepoužívá iPhone alespoň jako sekundární telefon. To však Bill narantně odmítl. Tímto krokem tak potvrdil svou nedůvěru a antipatie k nakousnutému jablku. Vzhledem k jeho prohlášení, které v minulosti obletělo svět, že doma využívání produktů od Applu zakázal, to však zřemně moc lidí nepřekvapí. V rozhovoru ale později přiznal, že byl Steve Jobs genius.

Vztahy mezi Jobsem a Gatesem však nebyly úplně růžové. Konflikty mezi nimi vznikaly už od prvních úspěchů obou společností a vyústily v nesmiřitelnou rivalitu Apple vs. Microsoft, kterou známe dodnes. I přesto se však oba rivalové velmi uznávali. Ostatně, Jobsova smrt Gatese alespoň podle jeho vyjádření dost zasáhla. Zřejmě však ne natolik, aby kvůli ní začal používat iPhone.

Bill Gates

Zdroj: čtk

Dnes nejčtenější

.