Zavřít reklamu

Zakladatel Microsoftu, druhý nejbohatší muž světa a filantrop Bill Gates se v rozhovoru pro britský The Telegraph rozpovídal o svém vztahu se Stevem Jobsem. I když v profesionálním životě byli oba vizionáři velcí rivalové, tak v posledních letech je pojilo dlouholeté přátelství. Rivalita přerostla v přátelství v roce 2007, kdy Bill Gates založil se svou manželkou Melindou svou nadaci. V tomto interview pro The Telegraph se Bill  zmínil, že v posledních dnech Stevova života mu poslal dopis, který si Steve ponechal u své postele až do konce. 

„Řekl jsem v něm Stevovi, že by se měl cítit skvěle za to co dokázal a jakou vybudoval společnost. Psal jsem také o jeho dětech, které jsem měl možnost poznat.“ 

Jak Steve zareagoval se však dozvěděl až po jeho umrtí, kdy mu zavolala Laurene, Stevova manželka. Laurene v telefonátu i přiznala, že právě vycházející biografie Waltera Isaacsona, nepopisuje přesně vztah jaký mezi sebou oba dva vizionáři měli.

„Řekla mi: Podívej se, ta biografie opravdu nepodává obraz vzájemného respektu, který jste mezi sebou vy dva měli. Dále dodala, že můj dopis Steve ocenil a ponechal si jej u své postele až do konce.“

I když se oba dva neustále popichovali a snažili se předhánět v tom, kdo vytvoří lepší produkt, podle výše uvedených slov je jasné že, i přes to všechno byli dobří přátelé, kteří se měli ve velké úctě. Nikdo ani jednomu z nich však nemůže upřít podíl na změne tohoto světa.

Související články

Dnes nejčtenější