Zavřít reklamu

Bill Gates odhalil tři základní dovednosti, které jsou podle něj nezbytné pro úspěch na budoucím trhu práce. Spolu s rozmachem technologií vzrůstají i požadavky potenciálních zaměstnavatelů na schopnosti v této oblasti. Proč jsou podle Gatese zvýhodněni zejména ti, kteří vynikají na poli vědy a čísel?

Na základě dat, která nashromáždil, došel ikonický podnikatel a spoluzakladatel společnosti Microsoft k závěru, že nejvíce žádanými na budoucím trhu práce budou zejména tři skupiny odborníků – vědci, inženýři a ekonomové. V rozhovoru s výkonným ředitelem sítě LinkedIn Danielem Rothem Gates uvedl:“Myslím si, že základní znalost vědy, matematických dovedností a ekonomiky bude klíčová pro spoustu pracovních míst v budoucnosti.“

 

„Není nezbytně nutné, abyste byli experty v programování, ale měli byste rozumět tomu, co inženýři dělají a co nedělají.“ Bill Gates dále dodal, že zaměstnanci, kteří mají s těmito oblastmi zkušenost, budou „činiteli změn pro všechny instituce“. Gates nedávno oznámil, že vyčlení fond o hodnotě více než jedné miliardy dolarů pro boj se změnami klimatu. Má v plánu investovat do nových způsobů produkce čisté energie.

Gates má v plánu vést skupinu investorů, jejichž společné jmění činí okolo 170 miliard dolarů. Členy skupiny jsou Richard Branson, Jeff Bezos nebo například Jack Ma, zakladatel obchodní skupiny Alibaba. V reakci na vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách je spoluzakladatel Microsoftu poměrně optimistický. Nedávno uvedl, že doufá ve zdvojnásobení inovace zdravotní péče, vzdělání a energetiky, a dodal, že Amerika směřuje „k nové fázi“.

Bill Gates
 Zdroj: Independent

Dnes nejčtenější

.