Zavřít reklamu

Existují samozřejmě jiná témata, která ohrožují naši planetu mnohem výrazněji než loga světových společností a tak berte následující řádky spíše s úsměvem na rtech. Společnost DesignTaxi totiž přišla s novými logy světových společností, díky kterým by se nejen snížila ekologická stopa, která vzniká při jejich tisku, ale co je pro samotné společnosti ještě důležitější, ušetřily by miliony dolarů na tisku.

Největší množství inkoustu pro tisk by ušetřila při změně svého loga společnost Starbucks a to konkrétně 38,57% inkoustu na každém jedno vytisklém logu. Přitom v jejím případě by stačilo pouze invertovat barvy. Apple by pak odkázal ušetřit 22,32% inkoustu při tisku každého jednoho loga v případě, že by jej změnil, podle následujícího návrhu.

Ačkoli se vše může zdát jako blbost a řeknete si, že by společnosti nic moc neušetřily a ani nijak výrazně nezachránily planetu, je potřeba si uvědomit kolik milionů papírů, obalů, kelímků, obálek a všeho možného každý den vyprodukují největší společnosti světa se svým logem.

Související články

Dnes nejčtenější