• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Proč je Apple logo nakousnuté

  Apple logo otaznikPokud vaše okolí ví, že máte rádi Apple a nepoužíváte jiné produkty, než ty s logem nakousnutého jablka, pak je jen otázkou času, než vám někdo z nich položí otázku: “Proč je vlastně to jejich jablko nakousnuté?” Ti, kteří Apple moc rádi nemají ještě nezapomenou dodat něco jako: “Asi protože nejsou tak dokonalý a proto ani to jablko není dokonalé.” S tímto případem jsem se osobně setkal už několikrát a přiznám se, že ani já jsem zpočátku neznal odpověď, ale jako pravý fanoušek jsem si po čase odpověď zjistil a pokud i vy jí chcete znát, tak se dejte do čtení řádků níže.

  Proč název Apple?

  Prvním důvodem bylo, že jablko bylo oblíbené ovoce Steva Jobse. Navíc název Apple Computer byl v abecedním seznamu výše, než tehdejší velká společnost Atari, což byl také jeden z důvodů. Velkou inspirací bylo rozhodně také jablko, které údajně spadlo Isaacu Newtonovi na hlavu a on přišel s myšlenkou gravitace. To ostatně můžeme vidět v úplně prvním logu společnosti, které navrhnul Steve Jobs společně s Ronaldem Waynem.

  Proč je Apple logo nakousnuté?

  V jeden čas se objevila i teorie, že nakousnutí symbolizovalo to, že zakladatelé Applu, tedy Steve Jobs, Steve Wozniak a tehdy ještě i Ronald Wayne se chopili příležitosti a zakousli se do toho, vytvořit osobní počítač a tím i něco úžasného. Rozhodně by na této teorii mohlo něco být a možná i částečně je, ale hlavní důvodem je něco jiného a vlastně i docela jednoduchého. Jde totiž jen o povedenou slovní hříčku, jelikož slovo “byte” označující jednotku informace zní úplně stejně jako anglické slovo “bite”, které v překladu znamená kousnout. Právě z tohoto důvodu je jablko nakousnuté a přiznejme si, že nenakousnuté, by vypadalo zvláštně.

  O Applu logu se také spekulovalo, že je naprosto dokonale složené z několika geometrických tvarů, ovšem tato informace byla později vyvrácena redaktorem magazínu Forbres, kterým nám jasně ukázal, jak se vše má.

  Why Apple why logo


  *zdroj: www.mobilmania.cz

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   Přímo v autorizovaném životopisu Steve Jobs se píše (parafrázuji).

   “Lidi vymýšleli mnoho teorií o tom, proč logo vypadá tak, jak vypadá. Odpověď je ale prostá. Návrhář nám přinesl dvě verze, jedna nenakousnutá, ta druhá ano. Celé jablko se přiliž podobalo třešni, tak jsme vybrali tu druhou.”

   Není to přesně, nemám knížku u sebe, ale je to tak…

   …jednoduché.

   Presne tak v oficiálnom životopise Jobsa je to vysvetlené. Je to len preto lebo bez nakusnutia to vyzeralo ako Čerešňa

   Co takhle tato verze: Alan Turing, zakladatel moderní informatiky, člověk co rozluštil německou Enigmu zemřel poté co kousnul do jablka napuštěněho kianidem. Navíc Turing byl gay, proč je tedy původní logo Apple duhové jako vlajka homosexuálů? 🙂

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online