Zavřít reklamu

Apple logo otaznikPokud vaše okolí ví, že máte rádi Apple a nepoužíváte jiné produkty, než ty s logem nakousnutého jablka, pak je jen otázkou času, než vám někdo z nich položí otázku: „Proč je vlastně to jejich jablko nakousnuté?“ Ti, kteří Apple moc rádi nemají ještě nezapomenou dodat něco jako: „Asi protože nejsou tak dokonalý a proto ani to jablko není dokonalé.“ S tímto případem jsem se osobně setkal už několikrát a přiznám se, že ani já jsem zpočátku neznal odpověď, ale jako pravý fanoušek jsem si po čase odpověď zjistil a pokud i vy jí chcete znát, tak se dejte do čtení řádků níže.

Proč název Apple?

Prvním důvodem bylo, že jablko bylo oblíbené ovoce Steva Jobse. Navíc název Apple Computer byl v abecedním seznamu výše, než tehdejší velká společnost Atari, což byl také jeden z důvodů. Velkou inspirací bylo rozhodně také jablko, které údajně spadlo Isaacu Newtonovi na hlavu a on přišel s myšlenkou gravitace. To ostatně můžeme vidět v úplně prvním logu společnosti, které navrhnul Steve Jobs společně s Ronaldem Waynem.

Proč je Apple logo nakousnuté?

V jeden čas se objevila i teorie, že nakousnutí symbolizovalo to, že zakladatelé Applu, tedy Steve Jobs, Steve Wozniak a tehdy ještě i Ronald Wayne se chopili příležitosti a zakousli se do toho, vytvořit osobní počítač a tím i něco úžasného. Rozhodně by na této teorii mohlo něco být a možná i částečně je, ale hlavní důvodem je něco jiného a vlastně i docela jednoduchého. Jde totiž jen o povedenou slovní hříčku, jelikož slovo „byte“ označující jednotku informace zní úplně stejně jako anglické slovo „bite“, které v překladu znamená kousnout. Právě z tohoto důvodu je jablko nakousnuté a přiznejme si, že nenakousnuté, by vypadalo zvláštně.

O Applu logu se také spekulovalo, že je naprosto dokonale složené z několika geometrických tvarů, ovšem tato informace byla později vyvrácena redaktorem magazínu Forbres, kterým nám jasně ukázal, jak se vše má.

Why Apple why logo

*zdroj: www.mobilmania.cz

Související články

Dnes nejčtenější

.